תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דנה ב - 17/12/2018 09:16:45

בוקר טוב הגעתי לכאן להתייעץ איתך עם בעיה שיש לי, כשאני מול אנשים זרים אני מרגישה קושי ללכת אם מסתכלים עלי, אם אני צריכה להיות במקום מסויים כמו למשל לפני ראיון אני מרגישה שלא יכולה לדבר, אם יש כמה אנשים בכלל מרגישה רועדת מבפנים, מעבר לזה יש לי בעיה של ארגון המחשבות, אם אני מספרת משהו ורוצה להעביר לך את הסיפור המלא אני מתחילה מההתחלה קופצת לסוף קופצת לאמצע, פשוט לא מאורגנת, הייתי רוצה לטפל בזה מרגישה חוסר אונים שאני ככה אשמח לשמוע מה ההבחנה שלי כדי לדעת איך לטפל ואיזה מטפל מומלץ לי

תשובה: בעיה בארגון המחשבות ופחד קהל
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 18/12/2018 10:56:08

שלום דנה.
    במידה והקושי בארגון מחשבות מופיע במצבים חברתיים (ולא, למשל, בעת קריאה או למידה עצמאית) יש סיכוי סביר שהוא חלק ממצב החרדה והרגישות החברתית הגבוהה שאת מתארת. מתוך דברייך נשמע שיש שני כיוונים טיפוליים שיכולים לסייע- טיפול קוגניטיבי התנהגותי שהוא טיפול שממוקד בסימפטומים החרדתיים ובשיפור התפקוד בעת לחץ, וטיפול דינמי שמכוון להתבוננות ועיבוד מעמיקים של קשיים, והנעת שינוי נפשי מקיף. מתוך הדברים שכתבתת קשה לי לקבוע מה יתאים לך יותר. מציעה לך לקרא באתר יותר על כל אחת מהשיטות ולבדוק מה מרגיש לך נכון ומתאים לך יותר. מוזמנת להתייעץ שוב אם תרגישי צורך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
טל משולם

טל משולם

חיפה
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
מזי ברקמן