תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שושו ב - 02/12/2018 14:46:16

שלום וברכה
    אני נמצאת בטיפול מעל שנה וחצי עם אותה מטפלת,אציין שהצלחנו ליצור קשר קרוב ומשמעותי ביננו.
    לאחרונה התחילה תופעה שלא היתה קיימת פעם,מין תקיעות מסוימת שמורגשת מאד מצידי.
    אני מרגישה חסומה,לא מסוגלת לדבר ולהגיב כמעט, יש פגישות שלימות שאני פשוט יושבת ושותקת,כל זה מלווה בדרבון מתמיד שלה ובנסיונות חוזרים ונשנים,אם כי עדינים,לגרום לי לשתף אותה במחשבות שלי ובמה שעובר עלי.
    הנושא מדובר ביננו,ניסינו לתת לזה זמן, להסתכל על זה, להבין מה קורה ולמה.
    להרגשתי,לא מצאנו עדיין תשובות שיניחו את דעתי.
    שאלתי היא כזו-
    איך ניתן לדעת בוודאות אם התקיעות הזו היא קושי ספציפי ביני לבינה בגלל מי שהיא,מי שאני,ומה שביננו,
    או שזה באמת קושי אובייקטיבי שלי-להיחשף בפני מישהו קרוב מאד,מה שאולי מאיים עלי או משהו אחר שאין לי מושג מהו.
    כלומר-אם,לדוגמה,הייתי מחליטה להחליף מטפלת, כיצד ניתן לדעת אם הקשיים האלה יתעוררו מול כל מטפלת אחרת שאצור איתה קשר קרוב וזה משהו ששווה לעבוד עליו בטיפול הנוכחי, או שזה ספציפית איתה?
    אציין עוד כי אני אוהבת אותה וקרובה אליה באופן כללי,מרגישה מוכלת והטיפול טוב לי באופן הרחב. אבל עדיין הקושי להיחשף בפניה מעיק עלי מאד.
    הייתי רוצה להרגיש הרבה יותר זרימה וספונטניות מצידי.
    מה דעתך?

תשובה: תקיעות בטיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/12/2018 14:53:28

שלום לך.
    אילו היית מתארת כי תחושת התקיעות והקושי לדבר מופיעות עם תחילתו של טיפול הייתי נוטה לבדוק יותר לעומק את נושא ההתאמה, אך מאחר ואת מתארת קשר טיפולי קרוב ומשמעותי אשר תופעת התקיעות חדשה בו- יש סיכוי סביר שהיא מבטאת היבט שקשור לחייך הפנימיים: אולי חשש לא מודע מנושא מורכב שעומד לעלות, אולי פחד משינוי מתקרב, אולי שחזור של חווית תקיעות וחוסר התאמה בקשרים משמעותיים בעברך.
    לכן, אני חושבת שכדאי להמשיך ולהתבונן על מה שקורה לך כעל חומר או תוכן טיפולי "רגיל"- לפעמים דווקא התקיעות, על אף הקושי והתסכול הנלווים לה, מהווה פתח לשינוי והתקדמות בטיפול.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
עדי אלחדף