תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנוני ב - 27/11/2018 10:54:12

מה הולך, יוצא לי הרבה לבכות/ או להחנק מדמעות שעומדת לצאת תוך כדי שיחה (בעיקר עם אנשים בעלי מעמד כביכול יותר גבוה ממני, לדוג: בוסים, מורים, מפקדים בצבא)
    עכשיו זה לא דברים שיש לי סיבה לבכות מהם אבל כל דבר קטן שאומרים לי פשוט דמעות מציפות אותי וזה ממש ממש מפריע לי, ברמה שאני לא מצליח לעלות נקודות שחשובות לי בשיחה כי אני פשוט נחנק מהדמעות.
    באופן כללי אני לא בוכה מדברים גם הרבה יותר קשים (מוות של קרוב וכו'...)

מה זה יכול להיות? איך אפשר לפתור את זה?

תשובה: בוכה בשיחות עם בעלי סמכות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 27/11/2018 16:29:04

שלום לך.
    כל אחד מאיתנו נושא איתו- באופן יותר או פחות מודע- חוויות עבר של קשר עם דמויות סמכות, ובאופן ספציפי עם ההורים כבעלי סמכות. חוויות אלו מתגלגלות במקרים רבים לאופן בו אנו חווים דמויות סמכות בחיינו הבוגרים ומשפיעים על רגשותינו והתנהגותנו מולם. סביר להניח שהבכי שאתה חווה מול דמויות סמכות נובע מחוויות עבר לא מעובדות עם דמויות סמכות בעברך: אולי חוויות של לחץ, חוסר אונים, חשש לאכזב וכן הלאה. בדרך כלל, כדי "לשחרר" את הנפש מהשפעות אלו מומלץ להיעזר בטיפול פסיכולוגי אשר מסייע בעיבוד החוויה הרגשית העומדת תחת ה"סימפטום" ובאופן זה משחררת את הנפש מהצורך לגלם את חווית העבר גם בקשרי ההווה. בהתאם, מציעה לך לשקול אפשרות של טיפול פסיכולוגי בו תוכל להבין יותר לעומק את מקור הבכי ולשפר את הרגשתך ותפקודך מול דמויות הסמכות בחייך הבוגרים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

פז חיט

פז חיט

כפר סבא
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
איילת עדי שדות