תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נעזר ב - 20/11/2018 21:48:27

היי אני בזוגיות עם מישהי מדהימה, מרגיש שהיא החצי השני שלי והכל פשוט מושלם. יש רק בעיה אחת. יש לי משיכה ליחסי שליטה (אני אוהב להישלט), לא יודע להסביר את זה, לא יודע להגיד למה או מאיפה וכו' (אוהב בעיקר להיקשר) אבל זה המצב. דיברתי על זה עם זוגתי ומסיבות לגיטימיות לחלוטין היא אמרה שזה קו אדום מבחינתה (בבקשה בואו לא נתעקב על זה, זה המצב וזהו). עכשיו אני בתהייה עם עצמי עד כמה צריך להיות לזה משקל בהחלטה אם להתחתן איתה. מצד אחד זה מרגיש לי מטופש לחלוטין להרוס את הכל רק בגלל השטות הזאת, מצד שני יש בזה משהו מפחיד. מיניות זה חלק קריטי בזוגיות ומפחיד אותי שזה יהווה מחסום קריטי, משהו שיכול להרוס לנו בעתיד ברמה קריטית. מעולם לא התנסיתי בסקס שלא היה מעורב באווירה של שליטה ככה שאני לא יכול לדעת איך יהיה לי סקס ''רגיל'' ועד כמה המחסור בשליטה יהיה באמת אישיו.
    חשוב לציין שני דברים חשובים: א. אנחנו דתיים ולכן אי אפשר לנסות ולראות איך זה הולך לנו
    ב. אני נמשך אליה ממש, בלי שיש שם איזה שהוא צד של שליטה
    אשמח ממש לעצות בעניין הזה. זה מטריף אותי.
    תודה רבה

תשובה: נמשך לסאדו מאזו
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/11/2018 11:00:35

שלום לך.
    צורך בשליטה בסקס נובע בדרך כלל מגורמים רגשיים הנוגעים בחוויות לא מודעות- הגוף "מספר" דרך הפרקטיקה המינית המועדפת חוויות מקשרים, יחסים ואירועים מוקדמים. כפי שאתה מתאר, זה בסדר גמור כל עוד זו ההעדפה של שני הצדדים אך עשוי להקשות כאשר יש פער בצרכים וההעדפות. בהתאם, ה"סיפור" בו אתה נמצא כרגע הוא סיפור בו אתה מבקש סוג דינמיקה מסוים שיש בו שליטה ובת הזוג שלך מציעה לך משהו אחר שכרגע אתה חושש שהוא "פרווה", לא באמת מושך ומרגש. מאחר ונשמע שהקשר חשוב לך אני חושבת שכדאי לפנות לייעוץ פסיכולוגי בו אפשר יהיה לתת מקום לצרכים העומדים מאחרי המשיכה המינית. לפעמים עיבוד של היבטים אלו והתייחסות אליהם בטיפול משחררת מעט את התלות בהם ביחסי המין ומרחיבה את היכולת להינות ממגוון פרקטיקות מיניות. חשוב לי להדגשי כי הכוונה אינה "לרפא" או "להעלים" את העדפותיך אלא להרחיב את החופש שלך בהקשר המיני כך שתוכל להינות גם ממיניות "רגילה" וגם ממיניות שאולי להיבט השליטה בה יש ביטויים שכן יהיו מקובלים ונעימים גם לבת הזוג שלך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
איילת עדי שדות