תפריט נגישות

פורום פסיכולוגיה

 • נכתב ע"י דניאל ב - 19/10/2018 18:11:52

  שלום,
  לפני כשלושה חודשים התחלתי טיפול פסיכולוגי ואני מרגיש לפרקים שאגבולות העצמי שלי מטושטשים ואני מרגיש צורך או תלות במטפלת שלי, שתגיד לי מילה טובה או שתרגיע אותי , וכשזה לא קורה אני נעשה מתוסכל וכועס עלייה כאילו היא עושה לי בכוונה . מה גם שאני מרגיש שהיא לוחצת על כל מיני נקודות חולשה שלי ומנסה לעורר טריגרים ואני חווה את זה כניסיון לפגוע בי או לעקוץ אותי , בגלל זה במפגשים האחרונים אני מתקשה לסמוך עלייה או לתת בה אמון לעומת המפגשים הראשונים שכן הרגשתי שאני לסמוך עלייה.
  בנוסף אני מפנטז עלייה לפעמים ...
  אני באתי לטיפול בפתיחות ואני מדבר על הכל אבל חושב שבאופן כללי אני לא מתחבר אלייה ואין לי איתה כימייה אלה נוחות מסויימת.
  איך אני יודע שאני בדרך הנכונה?
  איך אני אמור לדעת אם אני צריך להחליף מטפל/ת?
  כמעט בכל פגישה שלנו הטלפון שלה על רטט וזה מפריע למהלך הפגישה כשהיא מוסחת לכבות אותו ועל הדרך מסתכלת מי צלצל.
  אני מתכוון להעיר לה על כך בפגישה הבאה , אבל אין זה מזלזל מצידה לתת לזה לקרות שוב ושוב?
  שאר הדברים שכתבתי מעלה הועלו בפגישה והיא לא נתנה פרשנות לדברים ולא התייחסה לפנטזיות המיניות כלפייה.
  אשמח לעזרה /הכוונה בנושאים שכתבתי והתייחסות לשאלות...
  תודה ושבת שלום

  תשובה: תלות בטיפול
  נכתב ע"י ליטל פלג ב - 20/10/2018 18:35:47

  שלום דניאל.
  נשמע מדבריך שאתה מרגיש את הערבוב בין אלמנטים "אובייקטיביים" שמפריעים לך (למשל, צלצול הטלפון שאני חושבת שאכן זכותך לדרוש שיכובה) לבין החוויות הפנימיות המטלטלות שמתעוררות בקשר הטיפולי. כפי שאתה מתאר, לא תמיד קל להבחין ובהתאם גם לא קל לזהות האם אכן יש חוסר התאמה עם המטפלת או שמדובר בתגובה ליחסים הטעונים המתעוררים באופן טבעי בקשר הטיפולי.
  בהתאם, אני מציעה לך להעלות שוב את כל מה שכתבת כאן מול המטפלת ולבדוק האם יכול להתעורר ביניכם שיח משמעותי סביבם. אם יתעורר שיח משמעותי אשר יחדש או יעורר בך מחשבה לגבי עצמך, כדאי לתת עוד זמן להתילך ולהעלות שוב ושוב את התחושות המתעוררות בך סביב הקשר. אם תרגיש שהמטפלת אינה מצליחה להשתמש בתחושות שאתה מעלה כפלטפורמה ליצירת שיח משמעותי, מסקרן ומחדש, יתכן שהיא באמת לא המטפלת המתאימה לך. בכל מקרה, אני מציעה לשתף אותך בתהיה לגבי ההתאמה ביניכם ולבדוק האם גם סביב נושא זה מצליח להתפתח שיח מעורר מחשבה או לא.

  ליטל

אנשי מקצוע ומכונים