תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שיר ב - 12/08/2018 21:06:46

היי.
    אציג את הבעיה - אשתדל בבירור.
    אני אדם מאוד אנרגטי, חיובי ושמח כלפי חוץ.
    כל מקום שאני נכנסת אליו אנשים חוזרים על משפט קבוע ואומרים שאני מביאה איתי אור לכל מקום שאני נכנסת. ובין היתר תופסת המון תשומת לב. אולי מהאנקגיה שאני משדרת.

אנשים רואים בי הרבה דברים טובים שאני לא רואה.
    מעבר לכך, בשנה האחרונה בערך אני מסתכלת בתמונות או סרטונים של עצמי ולא מרגישה שזו אני.
    רואה מישהי יפייפיה, חכמה, מוכשרת. (סביר להניח שפתאום אני רואה על מה הסביבה מדברת) מסתכלת בתמונות וסרטונים ומרגישה כאילו זו מישהי אחרת ולא אני.
    לעתים רחוקות גם כשאני עומדת ממש מול המראה, רק לאחר מחשבה באמת עמוקה אני קולטת שבאמת אני זו שעומדת במראה ולא אף אחת אחרת.

השאלה אם סתם פשוט מדובר בחוסר הערכה או בטחון עצמי או משהו מעבר
    תודה רבה ולילה טוב.

תשובה: האם מדובר בהפרעה?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 13/08/2018 07:46:29

שלום שיר.
    הפער שאת מתארת בין תפיסתך העצמית לבין האופן בו תופסים אותך עשוי לנבוע מדימוי עצמי נמוך, אך מעבר לכך צריך לבדוק האם יש רגעים בהם קיים לא רק פער אלא ניתוק של ממש מעצמך. למשל, האם את ממש לא מזהה את עצמך לפעמים, חשה ש"זאת מישהי אחרת", חווה ניתוק או שכחה של אירועים וכן הלאה. בין אם מדובר בניתוק ובין אם מדובר בדימוי עצמי נמוך, ניתן להיעזר בטיפול פסיכולוגי, אך במידה ויש לך חשש שמדובר לא רק בפער הקשור בדימוי העצמי אלא בניתוקים של ממש פנייה לטיפול היא חיונית מאחר והיא יכולה להצביע על קושי מהותי יותר שמצריך עזרה מקצועית.אם יש לך ספק, את יכולה לפנות לייעוץ ראשוני אצל פסיכולוג/ית ומשם לבדוק האם יש צורך בהמשך טיפול.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
בן פדידה

בן פדידה

חיפה
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
עמירה איתיאל