תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מתוסלת ב - 28/07/2018 21:34:18

אמא שלי ואני כל הזמן רבות , מצד אחד אני כל כך אוהבת אותה אבל מצד שני אני כבר חושבת לנתק קשר איתה מרוב תסכול שזה יגיע למצב טוב בינינו...
    היא בטבע שלה בן אדם מאוד שלילי וגידלה אותנו עם חרדה מהכל ולא לסמוך על אף אחד.. והבעיה שבתקופה האחרונה שהתחלתי להצליח בחיים ונהייתי אמא בעצמי, היא הפכה להיות כל כך ביקורתית כלפי, ופוגעת בי מאוד בטענות שלה כלפי....וכשאני מבקשת ממנה לא להתערב בחיי האישיים, הריב רק מחמיר, ומתחילה לקלל אותי ...
    אשמח לייעוץ איך להתנהג

תשובה: אמא שלילית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 29/07/2018 09:07:33

שלום לך.
    הפיכה לאם (ולסבתא) יכולה להיות טעונה מאוד, ונשמע שהיא אכן מציפה בקשר ביניכן קשיים ורגשות שהתקיימו עד כה ב"ווליום" נמוך יותר.
    קשה לי להמליץ כיצד להתנהג מבלי להכיר לעומק את פרטי המריבות והקשיים, אך באופן כללי סביר להניח כי תצטרכי למצא איזון חדש בין קרבה למרחק לאמך- למצא את המרחק שיאפשר לך להגן על עצמך מביקורתיות והתנהגות פוגעת, אך להימנע מניתוק מוחלט. לא תמיד קל למצא את האיזון הזה, מאחר והוא מצריך השלמה עם מה שאמך לא יכלה ואולי גם לא תוכל לעניק לך. לכן, יתכן וכדאי להיעזר בייעוץ משותף אם אמך תהיה מוכנה לשתף פעולה, או בייעוץ פרטני שיסייע לך למצא איזון שמתאים ונכון לך יותר ביחסים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
דליה שלום