תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אסף ב - 28/07/2018 17:10:23

היי ,

בן 35 רווק, ולאחרונה אני מסתכל על עצמי ורואה שוואלה לא הספקתי הרבה בהרבה תחומים.. יש דברים להודות שאני מעל הממוצע בהרבה אך לרוב אנו מסתכלים מה חסר או מה לא טוב

החל מזוגיות שלא היו לי הרבה מערכות יחסים, וגם אם היו אז די קצרות . לעיתים אני שומע מחברים שנה וחצי בקשר, אולי יותר אפילו ומרגיש שהרמה של האינטמיות אצלהם בקשר הייתה כל כך גבוהה ונבנתה לאורך השנים, שאצלי זה רק על פני השטח בלבד .

גם בנסיעות לחול אני פתאום חושב שיש כאלה שכבר תרו חצי עולם ואני כמעט תמיד תקוע פה , יכולים להיות הרבה סיבות והן באמת הגיוניות שלא רוצה לטוס עם חברים חופרים או כאלה שלא נוח איתם אבל בפועל אני בלי נסיון גם בזה

כמובן שיש דברים שעושים כי אוהבים ורצים אך גם בלי נסיון אתה רק צובר פער שיילך לכיוון לא רצוי.

אז מה עושים? אני לא מחפש למצוא בעיות כי אין ממש אני מחפש רק כמה עצות טובות או זווית למחשבה :-)

תשובה: הספק לא טוב...
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 29/07/2018 09:01:46

שלום אסף.
    מתוך הדברים שכתבת, נשמע שעל אף שאתה מתפקד ומצליח בתחומים שונים, אתה מרגיש שמשהו בחייך לא נכנס מספיק לעומק, לא מתמסר "עם כל הלב" לקשרים זוגיים וחברתיים. נדמה לי שהעניין אינו ה"הספק" ביחס לאחרים אלא התחושה שהחיים- ובאופן ספציפי קשרים עם אנשים- יכולים להציע יותר. יותר עומק, יותר סיפוק, יותר משמעות. אם הכיוון הזה מרגיש לך נכון, אני חושבת שכדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי ולברר אותו יותר מאחר והימנעות מהתמסרות לקשרים נובעת בדרך כלל מגורמים רגשיים לא מודעים. אני מבינה את חוסר רצון "לחפש בעיות", אך לפעמים הדרך להעמיק קשרים ויכולות היא דרך העמקה בעולם הפנימי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
חלי גאדג'

חלי גאדג'

חולון
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
נועה ארנטל