תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נורית ב - 15/07/2018 18:28:23

השתחררתי לא ממזמן מהצבא והיו לי המון חששות לגבי מה לעשות עם החיים שלי ובלבלות לגבי הזהות המינית שלי. יש לי חבר שאני אוהבת מאוד ונמשכת אליו ולפני גם היה לי חבר שלוש שנים שהייתי לחלוטין מאוהבת בו ובכל זאת המחשבה שאולי כן מבלבלת אותי מאוד ולא נותנת לי מרגוע. זה עושה לי לחץ נפשי מאוד כבד ואני לא יודעת אם זה מה שמעיק עלי או משהו אחר. אני כבר לא אוהבת להישאר עם עצמי לבד. כי שאני לבד אני צונחת למחשבות האלו. כיאלו הראש והלב שלי במלחמות עם עצמם. חשוב לי לציין שבחיים לא הרגשתי משהו למישהי. אשמח לעצה

תשובה: לחץ נפשי כבד
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/07/2018 13:59:46

שלום נורית.
    הספקות שלך לגבי נטייתך המינית עשויים לנבוע משאלה אמיתית לגבי המיניות שלך, אך יכולים גם לשקף קונפליקטים וצרכים שונים אשר מעסיקים אותך באופן שאינו נגיש למודעות. למשל, עיסוק בנטייה מינית יכול לבטא עיסוק בדמויות נשיות משמעותיות בחייך, צורך בחוויות המיוצגות על ידי הנשיות (חום, קרבה, התמזגות),קושי סביב היבטים המיוצגים על ידי הגבריות, עיסוק באפשרות של התרחקות מהנורמה החברתית וכן הלאה. במילים אחרות, במקרים מסוימים עיסוק בנטייה המינית הוא למעשה ביטוי של תכנים נפשיים אשר הנפש עדיין לא מסוגלת לנסח באופן ברור ולכן "מדברת אותם" דרך בלבול סביב המיניות. בין אם זה המצב ובין אם אכן מדובר בהתלבטות לגבי הנטייה או הבחירה המינית, אני חושבת שכדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי כדי לברר יותר לעומק מה קורה לך, מאחר ונשמע שהמצב הנוכחי גורם לך לסבל משמעותי. במסגרת טיפול ניתן יהיה לעבד את רגשותייך ומקורם באופן מעמיק ובכך, אני מאמינה, להביא להקלה נפשית משמעותית.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
טל משולם

טל משולם

חיפה
אור ויפרבניק