תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רווית ב - 04/06/2018 17:45:25

היי,
    קשה לי לדבר עם המטפלת שלי על הקשר שלנו.
    דיברנו על זה שקשה לי לדבר על זה, קשה לי המקום התלותי, קשה לי שהקשר הוא חד סיטרי, אני לא מביאה רגשית לגמרי את עצמי בעקבות טראומה בקשר משמעותי בעברי.
    איך אני משנה את זה? ולמה כל כך חשוב לשנות את זה?
    יש לציין שבאופן כללי לא קשה לי בכלל לנהל שיחות עם חברות על הקשר בינינו וכאלה.

תשובה: קשה לי לדבר עם המטפלת על הקשר שלנו
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 05/06/2018 15:43:04

שלום רווית. השינויים שחלים בקשר הטיפולי משתקפים פעמים רבות גם באיכות מערכות היחסים והרווחה הנפשית מחוץ לטיפול מאחר והם מספקים מעין "תיקון" לחוויות עבר שליליות בקשרים, או בניסוח אחר, מעין "הוכחה" לכך שיש גם חוויות אחרות וטובות יותר בתחום הבינאישי. זו הסיבה שהקשר הטיפולי תופס לא מעט מקום בתהליך הטיפולי. כמו כן, ההתבוננות ביחסים הטיפוליים מאפשרת במקרים רבים כניסה לרבדים רגשיים לא מודעים המתעוררים בקשרים אינטימיים. לצד זאת, אני חושבת שבטיפול אין "חובה" ו"צריך". יש מטופלים שמתקדמים בצורה נפלאה בטיפול גם בלי לדבר על הקשר הטיפולי ובאופן אישי אני מאמינה שאין טעם ללחוץ על עצמך בנקודה זו. יתכן וזו לא השפה הטיפולית שמתאימה לך, כרגע או בכלל, וכל עוד את מרגישה שהטיפול תורם ומשמעותי לך, ובונה באופן הדרגתי את יכולתך להביא את עצמך באופן עמוק יותר ויותר, אני לא רואה סיבה להתייסר דווקא סביב היבט הזה. ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד