תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שקד ב - 25/05/2018 18:49:34

שלום רב אשמח לעזרה.

לפני כחודשיים איבדתי את אבי למחלת הסרטן. העניין הוא שהייתי איתו ברגעיו האחרונים וכמובן שנשברתי מאוד. מאז בחודשיים האחרונים אני חווה תחושות פיזיות ונפשיות קשות..למשל כאבי ראש,סחרחורות,טינטון באוזניים, טשטוש ראייה, כאבי בטן, נרמולים בגוף, חולשה בגוף, לחץ דם נמוך, דפיקות לב מואצות קשיי שינה ולחץ גבוה דאגה ופחד. האם כל אלה הם סימנים של סטרס? בנוסף חשוב לציין שהייתי אצל מגוון רופאים כולל 2 נוירולוגים שאמרו שהכל תקין אבל הפחד ממחלות והחרדה לא עוזבים אותי אני לא מצליחה להתרכז בכלום ...זה הפך לקשה מאוד. האם חרדה יכולה לגרום לתסמינים פיזיים אמיתיים? בנוסף אני כרגע על לוריוון, מודאל וציפרלקס. והשאלה האם טיפול פסיכולוגי משולב עם טיפול תרופתי זו האופציה הטובה ביותר? אודה לתגובתך.

תשובה: מתח נפשי גבוה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 26/05/2018 19:41:03

שלום שקד,
    אני מצטערת לשמוע על האובדן שלך, ועל עוצמת הקושי שאת חווה בעקבותיו.
    אובדן של אדם קרוב הוא אחת החוויות המטלטלות ביותר שאדם יכול לחוות, והמערכת הגופנית והנפשית שלך מגיבה לכך, כך שבהחלט יכול להיות שהתגובות שלך קשורות למתח. מרבית האנשים חווים קושי משמעותי לאחר אובדן אך מאחר ואת מתארת תגובות חזקות מאוד שאינן מערבות רק צער ואבל אלא גם תסמינים גופניים וחרדה- יתכן שאת זקוקה לסיוע בתהליך של עיבוד האובדן והחוויות שקדמו לו. לכן, אני חושבת שאכן כדאי לשקול פנייה לטיפול פסיכולוגי שילווה אותך ויסייע לך. הטיפול התרופתי אמנם מפחית חרדה ויכול לסייע אך אינו מהווה מענה מעמיק לקושי הרגשי, ולכן שילוב בין שני סוג הטיפולים יכול להביא לשיפור משמעותי יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
טל יהודה

טל יהודה

רעננה
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
איילת עדי שדות