תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נוי ב - 19/04/2018 11:47:48

אתמול גיליתי שבעלי שאני איתו כבר 5 שנים ונשואה לו חודשיים בלבד, נכנס לאתרי הכרויות למטרות סטוצים. מיד כשגיליתי שאלתי מה פשר העניין. אני אדם שקשה לו לא להראות שהוא כועס או פגוע, לכן החלטתי להעלות את הנושא מידית.
    הוא בשניות הראשונות הכחיש ואמר זה לא אני, אבל אמרתי לו שיש תמונה שלו, איך הוא אומר שזה לא הוא? הוא מיד פרץ בבכי וכיסה את פניו בבושה ואמר שהוא מתנצל ושהוא בזמן האחרון עובר משבר שלא קשור אליי ויצר הרע משתלט עליו. הוא ממש התנצל והבטיח שלא קרה כלום מעבר לשיחות באתר.. אני נוטה להאמין לו כי הוא לא אדם רע, לא אדם שקרן, בנוסף הוא דתי. אני רואה את האהבה שלו אליי מדי יום וזו אותה האהבה שהייתה אצלו עוד כשהכרנו. לא השתנה שום דבר ביחס. עם זאת, אחרי שעודדתי אותו במשך כשעה שאנחנו נשואים כה מעט זמן וצריך לעבוד על הכל ולא להסתיר כשמשהו לא מוצא חן, ואחרי שהסכמתי לסלוח אבל הבהרתי שבפעם הבאה אני לא אבליג, קשה לי לסלוח... אני לא יודעת איך לתת אמון שוב באדם שחשבתי שהוא הכי נאמן ולעולם לא יפגע בי והנה הוא פגע. הכל אצלנו בסדר מבחינת היחסים.. ועדיין אני מתקשה להבין איך הוא עשה לי את זה.. ואיך אני יכולה לסמוך עליו שוב.

תשובה: משבר באמון
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/04/2018 22:05:26

שלום נוי.
    חווית משבר אמון קשה ואכן לא קל לשקם את האמון בקשר. בן זוגך חרג מאחת מאבני היסוד של ה"חוזה" הזוגי ובאופן טבעי את מוטרדת מכך ומתקשה להמשיך הלאה כאילו לא היו דברים מעולם.
    בהתאם, אני חושבת שאכן לא כדאי להעמיד פנים שהכל מאחוריכם אלא דווקא לתת למשבר יותר מקום ולהבין ולעבד אותו באופן שיצמצם את הסיכוי להישנותו. נשמע מדברייך שהתנהגותו של בעלך אינה תואמת את הערכים שלו ולכן יש צורך לברר מה עומד מאחורי התנהגותו. בדרך כלל, התנהגויות ופערים מסוג זה נובעים מקושי או קונפליקט רגשי אשר האדם באמת מתקשה ליישב ולכן מחצין אותם (למשל דרך בגידות). במצבים אלו, גם כאשר האדם מתכוון ומבטיח בכנות שלא יחזור על ההתנהגות, היא עשויה להישנות מאחר ועומד בבסיסה קושי רגשי אשר האדם עצמו לא בהכרח מודע אליו באופן מלא. מאחר ולא קל לזהות ולעבד את הגורמים הרגשיים העומדים מאחורי הפרות אמון, אני ממליצה שתפנו אל טיפול זוגי בו הוא יוכל לעבד את הקושי שהביא להתנהגות ואת תוכלי להבין טוב יותר מה קרה לבן זוגך, ואולי מתוך כך ומתוך ליווי של העבודה הרגשית שיעשה, לשקם את האמון ולחזור לבטוח בו.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן