תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 05/03/2018 20:47:19

שלום רב.
    בשבוע האחרון היתה אצלי חברה שכנראה יש לה בעיות מאד קשות עם החברים העבודה המשפחה וכולי. כאשר היא היתה אצלי היא אמרה לי משהו שמאוד פגע בי ובכל זאת עזרתי לה תמכתי בה עד שבסוף נשברתי לקחתי קשה מה שהיא אמרה לי ובכלל המצב שלה השפיע עלי מאד קשה. מאז אני בדיכאון אין לי מוטיבציה לשום דבר לא מפסיקה לחשוב על מה שהיא אמרה לי גם יש לי קצת חרדה חברתית אולי זאת הסיבה אני מרגישה עייפות דיכאון חרדות אני לא מטופלת כרגע אני דיברתי עם הרופאת משפחה והיא נתנה לי כדור אבל זה עוד יותר עשה לי לא טוב ואני כל הזמן במיטה. אני רוצה כל כך לחזור לעצמי למצב רוח טוב לשמחה שלי אני כרגע לא בטיפול ואני בגלל זה כותבת כעזרה ראשונית במצב שאני נמצאת בו עד שאולי אלך לחפש טיפול שזה לוקח זמן בטח אשמח כעזרה ראשונית איך לצאת מהדיכאון הזה של הכמה ימים האלה החוסר מוטיבציה האם זה באמת חרדה חברתית מה שיש לי? מה אני צריכה לעשות כדי לחזור לעצמי כדי לשפר את מצב הרוח אשמח מאד כעזרה ראשונית עם תוכלי להציע לי מה לעשות אפילו טיפ אחד קטן אני ממש מבקשת ואשמח לעזרתך בפורום זה חשוב לי אני רוצה לחזור לשמחה איך עושים את זה? אני ממש מודה לך מכל הלב

תשובה: דיכאון כבר כמה ימים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 06/03/2018 08:18:30

שלום לך.
    את מתארת כי משהו בדיכאון והדברים הקשים שחברתך סיפרה חדר אלייך, ואיכשהו "הדביק" אותך ולכן אני חושבת שחשוב לברר מה בדברים נגע בך בצורה חזקה כל כך. בירור מסוג זה מביא בדרך כלל לעיבוד רגשי טוב יותר של החוויה, ובכך מסייע בהפיכת התחושות הקשות שמתבטאות בדיכאון וחוסר אנרגיות למילים שאפשר לדבר אותן לחשוב עליהן. המקום האידיאלי לבירור מסוג זה הוא אכן בטיפול, ואני חושבת שכדאי לשקול את האפשרות. כפתרון ביניים, אני חושבת שכדאי לפנות לשיחה עם אחד מקווי היעוץ האנונימיים (ער"ן למשל) כדי להיעזר באדם אחר לתהליך של בירור וזיהוי הגורם שהכאיב לך כל כך.במקביל, כדאי להיעזר באנשים סביבך ולבקש את עזרתם ב"דחיפה" שלך
    החוצה- לבילוי, שיחה, פעילות ספורטיבית וכד'.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
ניר כהן ארזי