תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שי ב - 27/02/2018 15:19:54

שלום אני גבר נשואי כבר מעל 11 שנה
    יש לי משהו שמאוד מאיק אלי.

אשתי עברה ועוברת עדיין הטרדות מיניות מצד המשפחה שלה הכוונה מצד בני הדודים שלה.

היא גם עברה הטרדות מכול מיני ידידים שלה אבל היום היא כבר לא בקשר איתם ולא בגלל זה.

עכשיו ניסיתי לדבר אם אשתי מספר פעמים על הנושא הזה ותמיד זה הגיעה לטונים גבוהיים ולהרבה צעקות ומריבות

האם זה בסדר שזה מציק לי או שזה לא אמור בכלל להפריע לי בזוגיות איתה.

אני פשוט מתחרפן מיזה וכול פעם שאנחנו פוגשים את אותם בני דודים בכול מיני אירועים של המשפחה זה חוזר על עצמו והם מטרידים אותה מינית.

אשתי אומרת שזאת המשפחה שלה ופעם זה היה מקובל ואין לה מה לעשות אם זה
    אני לא מסכים אם האימרה הזאת.
    השאלה האם אני צריך לקחת צעד אחורה ויותר לא לנסות לפתוח את הנושא הזה אם אשתי או מה.

אני האמת מתוסכל מיזה, וכבר לא יודע מה לעשות לי כבעלה זה מציק מאוד.

אשמח לתשובה

תשובה: איך אוכל לסייע לאשתי שעברה הטרדה מינית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 27/02/2018 17:10:39

שלום שי.
    אתה שואל האם הנושא אמור להפריע לך, אבל אני חושבת שהדגש הוא על מדוע הנושא מפריע לך כך: האם אתה דואג לאשתך מתוך תחושה שהיא סובלת אך לא מסוגלת להגן על עצמה, או מגן על "כבודך" כבן זוג? כלומר, האם אתה פועל למענה או למענך?
    התשובה לא בהכרח ברורה וחד משמעית, ובאופן טבעי אין לי אפשרות לנקוט עמדה מבלי להכיר ולהבין לעומק את הסיטואציה ואת הדינמיקה ביניכם. בכל מקרה, אני חושבת שחשוב לבדוק בינך לבינך האם מה שאתה מתייחס אליו כאל ניסיון להגן על אשתך אינו, באופן לא מודע, השתלטות עליה ועל זכותה לנהל את מערכות היחסים שלה כפי שהיא רואה לנכון. למשל, האם גם היא חווה את יחסם של בני הדודים כ"הטרדה מינית" או שהיא חווה אותן באופן שונה לגמרי?
    מעבר לבדיקה והתבוננות עצמית, במידה והנושא גורם לעימותים רבים ולקושי כדאי לשקול פנייה לייעוץ זוגי ממוקד בו תוכלו לברר את הנושא וליישב אותו.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טל משולם

טל משולם

חיפה
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
פז חיט

פז חיט

כפר סבא
דפנה מטרי