תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י יונית ב - 24/02/2018 14:24:30

שבת שלום,
    אז באמת הצעתי לו לנסות טיפול שיעזור לנו לתקשר יותר טוב.
    והוא הסכים לשמחתי. אז תכלס מה עושים?
    בודקים אזור ומומחיות המטפל ובוחרים לפי תמונה?
    אין לי מושג באמת .מהרגע שמצלצלים כמה זמן זה לוקח?יש פגישה ראשונית? ומה קורה אם אנחנו מרגישים לא נוח, אפשר? ורצוי להחליף?
    היה לנו נסיון רע לפני שנים עם פסיכולוגית ולא העזנו לספר אחד לשני את האמת מה הרגשנו כלפיה רק אחרי שנים, וחבל.
    אני לא מכירה מישהו/היא שהולך לטיפול(יכול להיות שהולכים רק לא מדברים על זה) אז לא יכולה לקבל המלצות.יש מחיר אחיד לפגישה? וכמה זמן נמשכת פגישה באמת שכחתי
    יש לך הצעות?
    המון תודה ושבת נהדרת
    נב כבר מרגישה הרבה יותר טוב ושאנחנו בדרך הנכונה

תשובה: התחלת טיפול משפחתי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 25/02/2018 09:31:24

שלום יונית,
    אני שמחה מאוד לשמוע! נשמע שלמרות התחושות הקשות הקשר איתך חשוב לבנך והוא אכן מוכן לפעול כדי לשמור עליו.
    מאחר ואין לך מקור להמלצות, אכן אפשר להיעזר באינטרנט. את יכולה גם להיעזר במוקד ההפניות של האתר בטל' 1800-200-205, בו תוכלי לפרט יותר על הצרכים ולקבל המלצה מתאימה על מטפל/ץ באזור מגורייך.
    בדרך כלל ניתן לקבוע פגישה תוך זמן קצר (מספר ימים או שבוע). משך הפגישה הוא בדרך כלל 50 דקות, אבל כדאי לשאול את המטפל מראש לגבי המחיר ומשך הפגישה, מאחר ויש שונות בין מטפלים.
    בכל מקרה, חשוב מאוד שתהיי קשובה לעצמך ואם תרגישי שהמטפלת לא מתאימה, אל תהססי להעלות את הנושא בפניה ואם הדיאלוג איתה לא ישפר את המצב, בהחלט אפשר לעבור למטפלת אחרת. חיבור אישי עם המטפל הוא תנאי קריטי להצלחת הטיפול, ולא מעט אנשים מנסים יותר ממטפל אחד עד שמרגישים שהגיעו למקום הנכון. בעיני, המדד הוא תחושה שהמטפלת מבינה את החוויה הרגשית באופן עמוק, ומייצרת מרחב בו הדברים החשובים באמת מצליחים להיות מדוברים. אם יש תחושה של חוסר הבנה, חוסר דיוק או סתמיות, והתייחסות לתחושה אינה מביאה לשינוי- כנראה שכדאי לנסות מטפלת אחרת.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
עדי אלחדף