תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עדי ב - 31/01/2018 23:05:22

היי,
    בת 35 ובן זוגי 55
    מאוד אוהבת אותו יש חיבור ,כימיה וחברות כנה ..בעיה שמפריע לי הגיל שלו..
    אנחנו יחד 8 שנים ניסיתי להיפרד רק בגלל הגיל אבל מהר מאוד הבנתי שהוא האחד וזה זה...מטרידות אותי התגובות של הסביבה שמה יגידו שהוא מבוגר ממני ,קיבלתי כבר הערה על זה ממישהי חסרת טאקט אבל מבחינתי טוב לי איתו ..איך אני משתחררת מהחששות של מה יגידו ועושה מה שטוב לי אני רוצה להביא ילדים איתו ולהקים משפחה אבל יש את הפחד מה יגידו
    גורם לי למצוקה קשה

תשובה: פער גילאים ביחסים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 01/02/2018 13:50:32

שלום עדי,
    אנחנו חיים בסביבה שמרנית ואכן לא קל להתמודד עם הערות הסביבה ומבטיה.
    קודם כל, אני חושבת שכדאי לברר בינך לבינך האם המצוקה נובעת מספקות שלך עצמך בנוגע לפער הגילאים או שאכן מדובר בקושי להתמודד עם תגובות הסביבה בלבד. במידה ואת מתלבטת, ניתן להיעזר בייעוץ פסיכולוגי כדי לחדד את ההבנה.
    במידה ואכן מדובר בקושי מול הסביבה בלבד, אני חושבת שיש שתי אפשרויות מרכזיות- אפשרות אחת היא לפעול בטקטיקה של "הפוך על הפוך"- ליידע כמה שיותר אנשים לגבי גילו של בן זוגך ולהתמודד שוב ושוב עם התגובות. לפעמים, החשיפה החוזרת למקור המצוקה מייצרת אי נוחות בטווח הקרוב אך בטווח הרחוק מורידה את החרדה ומייצרת תחושה של ביטחון ואמון ביכולת להתמודד. אפשרות נוספת היא לפנות להתייעצות פסיכולוגית כדי לחזק את יכולת ההתמודדות ולבדוק האם יש גורמים רגשיים המקשים על ההתמודדות (למשל, האם את אדם שרגיש מאוד באופן כללי לביקורת וליציאה מהקונצנזוס?).

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
אור ויפרבניק