<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מורן ב - 20/01/2018 02:28:10

אני יכולה להעיד על עצמי ויעידו גם אחרים שאני מאוד לא נחמדה, ביקורתית,כעוסה ופסימית.
    כל דבר שקורה אני קודם רואה בזה משהו שלילי, חושבת שדברים לא קורים ממקום נקי, שיש לכולם אינטרס.
    התגובות שלי ביקורתיות, הנימה והטון דיבור שלי תמיד כעוס, מזלזל...
    כשקורים דברים לא כפי שתיכננתי, אני מתעצבנת ממש וקשה לי לקבל את העניין שדברים לא קורים כפי שתיכננתי.
    ובכללי אני לא נחמדה,לא מחייכת ולא נפתחת לאנשים...
    לאחרונה העירו על כך מספר אנשים, גם בעבודה וגם בבית.
    אני מאוד רוצה להשתנות, לא מצליחה, גם אם כן זה משהו זמני למספר ימים ואחכ חוזרת להתנהגות השלילית שלי.
    איך אני יכולה לשנות את האופי שלי?

תשובה: שינוי התנהגותי!
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/01/2018 08:40:55

שלום מורן.
    קודם כל, נשמע שעשית צעד מאוד משמעותי לקראת שינוי בכך שזיהית את דפוסי ההתנהגות והמחשבה הפוגעים בהתנהלותך, ובכך שאת מוכנה לקחת עליהם אחריות.
    אפשר להבין כיצד דפוסי החשיבה והרגשות שלך משפיעים על התנהגותך ה"לא נחמדה": את חווה את העולם כמקום מאיים, שלילי ונצלני ולכן גם מגיבה בעוינות וחשדנות, כנראה גם במקומות בהם אין בסיס לכך.
    דפוסים מסוג זה נובעים בדרך כלל מאירועי עבר, קשרים משמעותיים וחוויות רגשיות אשר עיצבו את תפיסת העולם. תפיסות אלו נוטות להיות אוטומטיות ונוקשות, ולכן, כפי שאת מתארת, החלטה לא תמיד מספיקה להשגת שינוי יציב. הדרך להשגת שינוי משמעותי ויציב היא שינוי דפוסי החשיבה והרגש שבבסיס ההתנהגות, ואת זה לא קל לבצע לבד מאחר והשינוי קשור בדרך כלל בדפוסים רגשיים לא מודעים. לכן, אני ממליצה לך לפנות לטיפול פסיכולוגי בו תוכלי לחקור יותר לעומק את דפוסי החשיבה והרגש שלך, ולהשתחרר מאלו מהם שפוגעים בך. ייתכן שגם המלצה זו תחווה על ידך כאינטרסנטית, אך מנסיוני אלו דפוסים שהעבודה עליהם בתוך קשר טיפולי פוריה ואפקטיבית יותר מהניסיון להתמודד עמם לבד.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דור אבירם

דור אבירם

פתח תקווה
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
יערה גרוס

יערה גרוס

תל אביב - יפו
ליאור קורן