תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י גלי ב - 19/01/2018 06:38:07

שלום

לפני שנה עברתי מקרה שגרם לי לסוג של אמנזיה (אני לא זוכרת איך המונח הרפואי, מה שקרה הוא שעברתי טראומה, כשבוע אחרי למשך שבועיים התנהגתי בצורה מוזרה- כפי שמספרים לי, אבל השבועיים האלה לא נמצאים בזיכרון שלי.
    שלאחר מכן התחילו לי בעיות בזיכרון אחרות (התחלתי לשכוח 2 שפות שידעתי [העברית הלי גם לא הייתה תקינה למשך חודש או יותר), אבל לצערי, גם שנה אחרי, השפות האחרות לא ממש נמצאות בזיכרון שלי [האנגלית שלי הייתה מצויינת, כיום מאוד קשה לי לחבר משפט].
    יש לי בעיית זיכרון ממשית- אני רואה סרט או פרק מסדרה, אך לאחר מספר ימים אני לא זוכרת מה ראיתי (באותו רגע שאני צופה בסצנה אני מייד זוכרת שראיתי, אבל לא זוכרת מה הסצנה הבאה או התרחיש הבא, או מה סוף הסרט)

רציתי לדעת- האם תרגילי זיכרון (באמצעות סרטונים וספרים) יכולה לעזור לי לעבוד על הצד הזה?
    מבחינה רפואית לא הציעו לי יותר מדי, אבל אני מאוד רוצה לעזור לעצמי ומוכנה להקדיש לזה זמן.

אני מחפשת חוות דעת קצת יותר מקצועית מהראש שלי- האם זה יכול לעזור?

תודה רבה

תשובה: האם תרגילי זיכרון יכולים לעזור לי?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/01/2018 15:11:59

שלום גלי.
    לצערי לא ברור לי מדברייך האם הפגיעה בזיכרון נובעת מפגיעה נוירולוגית הקשורה בטראומה שעברת, או מפגיעה רגשית אשר פוגעת בתפקוד הקוגניטיבי. לכן גם קשה לי לומר האם תרגולי זיכרון יכולים לסייע. אני חושבת שכדי להציע לך טיפול מתאים חשוב להבין קודם כל מה מקורם של קשיי הזיכרון ולכן אני מציעה שתפני לפסיכיאטר- פסיכיאטר הוא בעל ידע הן בתחום הרפואי והן בתחום הפסיכולוגי ולכן יוכל להבין טוב יותר את מקור הקשיים ולהפנות אותך בהתאם לטיפול שיכול לסייע או לבירור מעמיק יותר שיקדם את הבנת הקשיים והטיפול בהם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
ניר כהן ארזי

ניר כהן ארזי

רמת השרון
מיתר מידן אלוני