תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נטליה ב - 04/01/2018 06:24:15

לפני 3 חודשים פניתי לרופא המשפחה בבקשה להפנות אותי לייעוץ נפשי מטעם קופ״ח בעלות רבעונית סמלית. שלחו הטפסים אך לא קיבלתי תור, פניתי טלפונית אמרו שישלחו הפקס בשנית.
    מצבי מחמיר, הפרעת האכילה שלי התדרדרה ואני לא מצליחה להלחם בה, כל היום שלי סובב סביב האוכל. אני מסתגרת בחדר כי הרגישות שלי לרעש שהייתה החמירה. צלצול טלפון בבית מוציא אותי מדעתי וגורם לי לרעוד מעצבים. ממעיטה לצאת מהבית כי לא מסוגלת לשמוע הרעש בקניונים ובאוטובוסים.
    אין לי כסף לפסיכולוג פרטי מאחר ואני בחובות בהוצל״פ כתוצאה מכך שלא עבדתי כמה חודשים ואני תלויה מאוד בקופ״ח. ברור לי שהמצב ימשיך להתדרדר כל עוד איני מטופלת, גורמים לי לחשוב שעד שלא אגיע לתת משקל או אקרוס נפשית לא אזכה להתייחסות. מדוע? מה לעשות?

שלום נטליה,
    אני מצטערת לשמוע על המצב הקשה ושמחה לשמוע שאת נאבקת לקבל טיפול. כפי שאת מתארת את המצב, באמת חשוב שתקבלי טיפול בהקדם.
    מול קופ"ח,אני מציעה לנסות להגביר את הלחץ- לגשת פיסית למרפאה אליה את משתייכת, לאתר באתר קופ"ח בעלי תפקידים בכירים ולפנות אליהם ישירות.
    כיוון נוסף הוא לנסות לקבל טיפול דרך תחנה לבריאות הנפש באזור מגורייך- התחנות מציעות גם הן טיפולים ללא תשלום או בעלות סמלית.
    כמו כן, אפשרי לפנות למיון פסיכיאטרי -או למחלקה להפרעות אכילה במידה וקיימת באזור מגורייך, או למיון פסיכיאטרי כללי. לפעמים, במסגרת ההערכה הנעשית במיון ניתן להפנות ולקדם תורים במרפאות.

בכל מקרה, אל תוותרי. נסי לגייס עזרה מאנשים סביבך שיעזרו לך להשיג טיפול, או להפעיל לחץ בכוחות עצמך, עד שתשיגי טיפול.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
איריס אברמן