תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שיר ב - 18/12/2017 14:34:32

אאני בת 31,הכרתי בחור בן 21 באתר הכרויות מדברים בווטסאפ ובטלפון.

מאחר שהפרש הגילאים גדול, הא לא יכול להביא אותי הביתה, ואין לנו איפה להיפגש. הוא לא מעוניין בבית קפה, הוא יותר טיפוס של מסיבות. אז הצעתי להיפגש במקום ציבורי והוא סירב בעדינות; והוא צודק, יש משיכה ביננו ויהיה קשה להיפגש במקום לא אינטימי.
    אתמול הוא אמר לי: את רוצה ללכת את יכולה. (אחרי שאמרתי ל שהוא לא יכול לתת לי את מה שאני מבקשת כלומר זוגיות) . אמרתי לו שזה משפט מכבה. אז הוא אמר: כי אני יודע שאת לא יכולה, כמו שגם אני לא.
    הוא לא רוצה שנשכב כי הרגשות יעלו בקטע קיצוני, בקיצור הוא מבלבל אותי.
    השיחה התגלגלה, והוא ביקש שאחסום אותו ואגשים את החלומות שלי ואכיר מישהו בגילי.
    הוא אמר ששנינו יודעים שאני חייבת ללכת למשהו טוב יותר. הוא גם אמר שזה הראש נגד הלב.
    הוסיף, שבא לו ללכת כי הוא יודע שיהיה לי טוב אבל הוא לא מצליח כי אם הוא ילך ירגיש פספוס וריקנות.
    אתמול שמעתי את הקול שלו הוא היה ממש רגיש ושברירי הקול שלו. כל כך נגע לי בלב... אמר : "מאמי אני אוהב אותך, בא לי שתהיה איתי, בא לי להיות איתך ורק שלך להיות, מקווה שיהיה לילה טוב"
    היום הוא כתב לי בהצלחה. שאלתי: במה? הוא ענה: אני הולך. נטו בשבילך. אמרתי בסדר.
    כבר היו "נסיגות" ו"חזרות" כלומר שהוא אמר תמחקי את המסר, לא מדברים יותר ואז הוא שלח הודעה.
    באמונה שלי לאהבה באמת אין גיל.
    מה הייתם עושים במקומי?
    ומה הוא מנסה לעשות?

תשובה: ההיגיון נגד הלב מה עושים במקרה כזה?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 20/12/2017 07:58:17

שלום שיר.
    את שואלת מה לעשות עם הבחור אבל נדמה לי שהשאלה היא מה תופס אותך בקשר הזה, שמתנהל כקשר וירוטואלי ותיאורטי ולא כקשר של ממש. אמנם בתקשורת האינטרנטית יכולים להיווצר רגשות, אך מה שנוצר בפועל הוא בעיקר פנטזיות על "איך זה יהיה כש" ו"איך זה ירגיש אם". במיוחד במקרה שאת מתארת, בו פער הגילאים מפריע לכם ונחווה כגורם שמונע אפשרות לזוגיות של ממש. במובן הזה, אני חושבת שהשאלה המרכזית היא מה משאיר אותך בקשר-לא קשר: האם קל יותר לפתח רגשות כשאין אפשרות לאינטימיות של ממש? האם חוסר האפשרות למימוש הופכת אותו לנחשק יותר? במילים אחרות, אני חושבת שכדאי להתבונן על משמעות הבחירה בקשר מסוג זה. חשיבה מסוג זה אפשר לקיים גם במסגרת טיפול פסיכולוגי שיכול להרחיב ולהעמיק את ההתבוננות והחשיבה, ואולי לסלול את הדרך ליצירת קשרים מספקים יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
יובל קורן