תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י טליה ב - 06/12/2017 15:12:58

שלום לך, הייתי בעבר בטיפול פסיכולוגי והיו נושאים כואבים שלא דוברו שם.
    התחלתי לפני מס' חודשים טיפול חדש. ומאוד קשה לי להעלות את הדברים הבעייתים , שלא דיברתי עליהם גם בטיפול הקודם. מצד אחד אני מעוניינת לשוחח עליהם אבל חוששת מכך שזה יציף אותי ויקשה עליי ביומיום. אפילו המחשבה על לשוחח על כך עם מישהו מדירה שינה מעיניי. הפסיכולוגית מנסה לדובב ולכוון ומכיוון שלא שיתפתי פעולה, היא רמזה עבות שאם לא אשתף פעולה בטיפול ואם לא אדבר, אז היא לא תוכל לסייע והדברים בעצם לא יפתרו...
    קשה לי... כי עדיין יש בי חלק גדול שמאוד חושש ומפחד לדבר על הדברים ואני לא יודעת אם אצליח לשוחח על הדברים.
    תודה...

תשובה: מתקשה להעלות נושאים כואבים בטיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 07/12/2017 19:55:15

שלום טליה,
    את צודקת בכך שפעמים רבות השלב בו נושאים מורכבים ולא מעובדים עולים הוא שלב קשה בטיפול, ובאופן טבעי לא קל לצלול אליו. אני לא בטוחה שאפשר לצלול למקומות אלו בנפש "בכוח", אבל נדמה לי שמאחר ואת מרגישה שהטיפול יהיה מוגבל כל עוד לא תגעי גם בחלקים אלו, ייתכן וכדאי להתמקד בטיפול בתסריטים, בחששות ובפחדים שמתעוררים בך סביב האפשרות לחשיפה. לפעמים, הדיבור על הפחד והבנה מעמיקה יותר של התחושות המלוות את האפשרות לחשיפה מעלים הבנות מפתיעות לגביהן, ומצליחות לרכך את הפחד ולעורר יותר רצון, תקווה ויכולת לגעת בדברים.
    העיקר, בעיני, הוא להימנע ממצב בו הטיפול מתנהל כאילו הכל בסדר כאשר בפועל חלקים משמעותיים נעדרים ומושמטים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
טובה בן צבי מרק