תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חנה ב - 28/08/2017 20:39:31

שלום לך. רציתי לשאול שאלה כללית לגבי טיפול פסיכולוגי באיזה כלים ניתן להפוך חשיבה שלילית לחשיבה חיובית הרגשה של דיכאון להרגשה של שמחה השאלה לגבי וגם לגבי חברה שלי שאנחנו מאוד רוצות לדעת אני גם רוצה לעזור לחברה שלי מכיוון שהיא במצב לא כל כך טוב. גם לגבי למרות שהמצב שלי הוא לא גרוע אבל בכל זאת חשוב לי לדעת,תודה.

תשובה: איך טיפול פסיכולוגי מטפל בדיכאון?
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 29/08/2017 10:24:47

שלום חנה, באופן כללי, טיפול פסיכולוגי מבוסס על שיחות ועל קשר של אמון בין המטפל למטופל. מתוך שיחות אלו, המטופל מרגיש קודם כל שהוא מקבל תמיכה ושהוא מובן, ורק בעצם התחושה הזו יש הרבה פעמים כדי להביא להקלה בתחושות קשות. מעבר לכך, בטיפול מתחילים לברר מה בעצם מטריד את המטופל, מהי החשיבה השלילית שמציפה אותו, אלו רגשות עולים בו ולמה הם קשורים ומתוך כך מתרחבת יכולת ההבנה וההתמודדות. הטיפול אינו "קסם" שהופך מחשבות שליליות לחיוביות. אלא, זהו תהליך שבו האדם לומד להכיר את עצמו, להבין את עצמו ולהתמודד טוב יותר עם רגשותיו, והתהליך פעמים רבות מלווה בתחושה של הקלה ושינוי. כל טיפול הוא אינדיבידואלי ומותאם לאדם הספציפי, ולכן סביר שהטיפול עבור החברה שלך לא יעסוק באותם התכנים כמו הטיפול שלך ולא יראה אותו הדבר. בכל מצב של מצוקה, עצב מתמשך ותחושה כללית של "מצב לא טוב" (כפי שאת מגדירה זאת), מומלץ מאוד לפנות לעזרה מקצועית. בדרך כלל בפגישות הראשונות עם פסיכולוג/ית יכירו אותך (או את החברה), תהיה לך הזדמנות לשאול שאלות ולהבין יותר טוב במה מדובר. לאחר מכן תוכלי לבחור האם להמשיך בטיפול או לא. ניתן לפנות דרך קופת החולים, לתחנות לבריאות הנפש או באופן פרטי. בהצלחה, סיון

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
עדי אלחדף

עדי אלחדף