תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מירי ב - 21/08/2017 08:08:00

שלום, יש לי בעיה שאני סובלת ממועקות לפעמים יש לי מועקות ליום שלם אשמח לדעת בנוסף לטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי איך אני יכולה להתמודד עם המועקות האלה ברגע שהם באות לי. זה מתבטא גם עם מחשבות שליליות אני מאוד מודה לך

תשובה: מועקות שלא פוסקות
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 21/08/2017 15:12:06

שלום מירי,

כאשר מועקות חוזרות ומטרידות ולא חולפות כדאי לעצור ולנסות להבין למה הן קשורות. מדובר במצב נפשי שמטרתו לסמן לך משהו ולספר לך משהו על עצמך. אם אינך רוצה לפנות לטיפול פסיכולוגי, את יכולה לנסות לחשוב עם עצמך מה מטריד אותך- נסי לברר, מתי המועקות האלו מגיעות? האם לאחר טריגר חיצוני (בתגובה למשהו שקרה במציאות, למשל בעבודה או באינטראקציה עם אדם אחר?) או שהמועקה הגיעה בעקבות טריגר פנימי (כמו מחשבות שליליות וכו'). נסי להבין יותר על המועקה- מה המחשבות שמלוות, אילו רגשות עולים וכו'. לאחר שתצליחי לנסח יותר טוב מה בעצם מטריד אותך, אז סביר להניח דרכי ההתמודות יהיו יותר ברורים. (לצורך הדוגמא, אם תביני שמה שמטריד אותך הוא בדידות, תוכלי לחשוב כיצד לייצר יותר קשרים תומכים וכו'). הבנה של הרגשות שלנו והמחשבות שלנו עוזרת לנו להתמודדות יותר טובה עם רגעים קשים או מעיקים. במידה ולא תצליחי לעשות זאת בכוחות עצמך, מומלץ מאוד לפנות לטיפול פסיכולוגי שמלווה ועוזר בתהליך זה.

בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו