תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נתן ב - 16/07/2017 23:15:44

קודם כל תודה רבה סיון על העסרה וההכוונה
    אני כתבתי לך אתמול על ההתלבטות שלי
    ובכן אחד הדברים שכתבת לי לעשות זה לברר איך מטפלים בכזאת בעיה בדרך כלל
    ובכן ההתמכרות שלי היא לספורט ? עד לרמה שבו אני נפצע מדי פעם , ואני לא מסוגל לתפקד בלי הריצה היומית שלי
    ברור לי שהגוף שלי זקוק למנה הזאת כדי לתפקדת.. זה כבר נהיה משהוא כימי
    האם נראה לך שטיפול פסיכולוגי דינמי ארוך יכול להועיל לזה או שצריך להחליף ב/לשלב עם , טיפול מסוג אחר ?

תשובה: מתלבט אם להחליף מטפל - המשך
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 17/07/2017 19:49:28

שלום נתן, אני חושבת שקודם כל צריך לעשות ברור האם אכן מדובר בהתמכרות (עד כמה הדבר משבש את שגרת יומך, מונע ממך להקדיש זמן לדברים אחרים, עד כמה קיימת חרדה, מתח או עצבנות בימים שאתה לא מתאמן, עד כמה הדבר פוגע בך מבחינה גופנית, עד כמה ישנה תחושה שהפעילות הגופנית יצאה משליטתך וכו'). איני מתמצה בתחום ההתמכרויות, אך להערכתי, טיפול דינאמי יכול להועיל, בעיקר בהיבט של ההבנה של מה עומד מאחורי הצורך בפעילות הגופנית המוגברת (נושאים של דימוי גוף? ערך עצמי? האם יש קשר להפרעות אכילה? רצון לחוש חזק ועוד ועוד). בטיפול דינאמי מנסים להבין את הנושא לעומק, וגם לייצר מרווח בין הדחף והרצון לבצע משהו, לבין הפעולה עצמה על ידי ההבנה של עצמך ועל ידי הרחבה של היכולת לשאת תסכול. לצד זה, ישנם טיפולים נוספים, התנהגותיים-קוגניטיביים שיכולים לסייע בשינוי דפוסי החשיבה וההתנהגות, ולעיתים גם משלבים כלים כאלו בטיפול הדינאמי. מכיוון שאתה כבר נמצא בטיפול, הייתי קודם כל מתייעצת עם המטפל ומשוחחת איתו על המשבר הנוכחי ביחסים ביניכם ומתלבטת על הנושא במסגרת הטיפול. במידה ולאחר זמן ועיבוד הנושא תרגיש שנותרת ללא מענה למה שמטריד אותך, תמיד תוכל לשקול שוב את האופציה של לנסות טיפול אחר במקביל או במקום הטיפול הנוכחי. שיהיה בהצלחה, סיון

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
טל משולם

טל משולם

חיפה
טל יהודה

טל יהודה