תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נתן ב - 15/07/2017 22:45:46

אני בטיפול כבר כמה שנים עם מטפל שהצלחתי להתחבר אליו ועזר לי לעשות כמה שינויים בחיים שלי
    יש לי התמכרות שאני מתמודד איתה כבר שנים וזה מזיק לי , המינון הוא שמזיק, ניסיתי להפחית במינון ולא הצלחתי לתפקד ובקיצור אני לא מוצא את הפתרון
    בפעם האחרונה שדברתי עם המטפל הוא פשוט אמר לי להפסיק במשך שנה , חשתי שהוא בכלל לא מבין אותי , גם הרגשתי שהוא מבקר אותי והיה מאוד נחוש , וגם לא נתן לי כלים במקביל כדי להתמודד עם הסיטואציה שבה אני אפסיק לגמרי... מאז פשוט לא קבעתי איתו עוד פגישה... ואני מתלבט , מצד אחד בא לי להחליף כי אני מרגיש שאין לו איך לעזור לי בזה וגם נותן לי פקודות שאני לא מוכן נפשית לבצע (ואז מה הטעם להמשיך להיפגש כשאני לא עושה את מה שהוא אומר?) ומצד שני הוא מכיר אותי כבר כמה שנים , וספרתי לו את הסודות הכי מביכים שלא ספרתי לאף אחד ביקום , ולהתחיל דף חדש עם מישהוא אחר זה יהיה לדעתי מסובך ומורכב... מה לעשות ?

תשובה: מתלבט אם להחליף מטפל
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 16/07/2017 18:15:35

שלום נתן, אכן עומדת בפניך התלבטות לא פשוטה, בין להישאר בטיפול עם מטפל שמכיר אותך ושנחשפת בפניו, לבין להתחיל טיפול אצל מטפל חדש. זוהי סיטואציה מורכבת, המושפעת גם מהיבטים שונים שאיני יודעת אותם (למשל, איזה מן טיפול זה- פסיכולוגי או אחר? מה התדירות שלו ובמשך כמה זמן? מהו טיב הקשר בינך לבין המטפל? מהי ההתמכרות ועוד) איני יכולה כמובן להחליט בשבילך או לומר לך מה לעשות, אך יש מספר כיווני מחשבה שכדאי לשקול לפני שתעשה החלטה. למשל, האם המחשבה על עזיבה נובעת כתגובה לאכזבה מהמטפל ומתגובתו לחשיפה שלך של ההתמכרות? האם זה כתגובה לתחושה שלך שהוא לא הבין ולא יכול לעזור לך? או לייאוש ואכזבה מהטיפול באופן כללי? אני ממליצה לך בכל זאת לשוחח על הנושא עם המטפל ולשתף אותו במחשבותיך וברגשותיך, להסביר לו כיצד התגובה שלו השפיעה עליך ולברר איתו האם הוא חושב שהוא יכול לעזור לך עם ההתמכרות המדוברת, או האם הוא חושב שיש צורך לפנות לעזרה נוספת וספציפית בתחום ההתמכרות. במקביל כדאי לנסות ולברר כיצד מטפלים בדרך כלל בהתמכרות מסוג זה, האם הטיפול הנוכחי מתאים, לדבר על כך עם המטפל ולגבש את החלטתך באופן לא אימפולסיבי, לאחר ששקלת את כל השיקולים ועשית תהליך של עיבוד והבנה מה מניע אותך ומה יתאים לך ביותר כרגע. שיהיה בהצלחה, סיון

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
טל משולם

טל משולם