תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דפנה ב - 14/07/2017 14:09:22

שלום וברכה,אני סובלת מדיכאון קל לא כל הזמן מדי פעם.הייתי שמחה כאלטרנטיבה במקום ללכת לטיפול ולקחת תרופות כטיפול עצמי יש לך אולי הצעות אישיות ללא טיפול כדי לטפל בעצמי שעם אני מקבלת דיכאון? סך הכל חיי בסדר גמור משפחה אוהבת חברים עבודה אבל מדי פעם סובלת מדיכאון קל.אשמח לעזרתך ועצתך הנאמנה,תודה.

תשובה: טיפול עצמי בדיכאון
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 16/07/2017 17:59:50

שלום דפנה,

לאנשים רבים יש מדי פעם מצב רוח לא טוב, מחשבות שליליות וחוסר חשק לעשות דברים. לרוב אלו הם מצבים שמגיעים וחולפים מעצמם. כאשר זה קורה, מומלץ להמשיך כמה שניתן בשגרת החיים, לשתף חברים או משפחה או אנשים שאת מרגישה בנוח איתם ולספר להם על תחושותיך כדי לקבל תמיכה וניתן לעסוק בפעילויות שאת אוהבת. כמו כן, ספורט ותרגול יוגה או מדיטציה עוזרים להתמודד עם רגשות שליליים. אם התחושות השליליות מגיעות לעיתים קרובות ולא חולפות, גורמות למצוקה רגשית ופוגעות באיכות החיים ובתפקוד, אז מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי ולטיפול. איני יודעת למה את מתכוונת כשאת מתארת דיכאון קל, אך במידה והדבר מסב לך מצוקה (ומצוקה יכולה להתעורר גם כאשר לכאורה הכל בסדר ויש משפחה וחברים וכו'), אני ממליצה לפנות לטיפול פסיכולוגי כדי להבין יותר טוב את מה שעובר עליך וכיצד ניתן לעזור לך. טיפול פסיכולוגי אינו בהכרח אומר קבלת טיפול תרופתי, שזה דבר שניתן על ידי רופא (פסיכיאטר או רופא משפחה).

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו