תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י יפית ב - 10/07/2017 12:49:14

שלום,יש לי בעיה שלפעמים לא כול הזמן קורה לי שאני יושבת בבית לבד ושקועה במחשבות שליליות וקשה לי לתפקד לדחוף את עצמי לעשייה רציתי לשאול איך אני יכולה לעלות את האנרגיה שלי לעשייה למרות שאני שקועה במחשבות שליליות איך לדחוף את עצמי ולהסיח את דעתי מהמחשבות השליליות ללא טיפול נפשי כרגע? תודה רבה.

תשובה: איך לדחוף אותי לעשייה למרות מחשבות שליליות
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 12/07/2017 10:15:31

שלום יפית,

מחשבות שליליות וחוסר חשק לעשייה הוא דבר שמתעורר בכולנו מפעם לפעם, לעיתים הוא חולף מעצמו ולעיתים מתעוררת מצוקה ונדרש טיפול. כאשר מדובר באירועים בודדים וחולפים, מומלץ לנסות בכל זאת להמשיך בשגרה, לשתף חברים או משפחה ולקבל תמיכה ולנסות לבצע דברים שאת אוהבת ויכולים לשפר את מצב הרוח. כאשר המחשבות השליליות חוזרות וגורמות מצוקה, כפי שנשמע שאת מתארת, כדאי לא להתעלם ורק להסיח את הדעת, אלא לנסות להבין מה קורה לך (מה התוכן של המחשבות? מתי הן עולות? האם הן קשורות בנושאים מסוימים כמו בדידות, חרדות, חוסר ערך וכו'? אילו רגשות מתעוררים? ועוד). לעיתים המחשבות השליליות הן לא הבעיה, אלא הן מרמזות על כך שיש משהו שמפריע לך ואליו כדאי להתייחס. פעמים רבות, כפי שהגוף מאותת לנו בכאב גופני שכדאי לנו ללכת לרופא ולבדוק מה קורה, כך הנפש מאותת לנו בכאב נפשי ובמחשבות שליליות שיש משהו שמפריע לנו וכדאי לנו לבדוק מהו. לכן, אם המחשבות ממשיכות להטריד ולפגוע בשגרת החיים, הייתי ממליצה לפנות לייעוץ וטיפול על מנת להבין יותר את המצב וכיצד להתמודד איתו.

בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו