תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אריאל לב ב - 11/06/2017 18:03:51

היי אני אריאל בן 31 ואני רוצה לשתף אותך במה שעובר עליי.

אני נמצא בזוגיות של קצת יותר מ10 שנים.
    3 השנים הראשונות בזוגיות היו טובות ולא היה שום דבר שהפריע.
    לאחר מכן נהייתה פרידה ובמהלך שנים היינו בפרידות וחזרות המון המון פעמים.
    ממש דשדשנו (בעיקר מהצד שלה) אין ספור פעמים.

כיום אנחנו מבוגרים ולפני חצי שנה היא החליטה שהיא רוצה שנהפוך את זה ליותר רציני והיא ממש מכוונת איתי לכיוון חתונה ובהתרגשות מלאה ממני.

בשלושה החודשים האחרונים גיליתי על עצמי משהו מאוד גדול שמקשה עליי להתחתן ומוציא אותי מאיזון באופן שמבלבל אותי מאוד.

עכשיו קצת על עצמי:
    היום אני בן אדם מצליח וחושב שאני נראה ממש טוב.
    והיום אני מבין שקשה לי להיות עם מישהי אחת מהסיבה שאני כל הזמן חושק בנשים אחרות וכל הזמן כשעוברת מישהי יפה אני יכול לחשוב עליה בצורה מינית.

ניסיתי לבדוק עם עצמי למה?ולדעתי זה התחיל עוד כשהייתי קטן כשהייתי יוצא לבלות בברים והייתי מנסה להיות עם כמה שיותר בנות כי זה מה שהיה מקובל חברתית וככה שימרתי את זה לאורך השנים.
    ולמרות הניסיון הרב שלי בחדר המיטות החשק והרצון להסתכל על נשים באופן מיני ולהיות איתם פשוט לא עובר לי. (וזה גם מה שגרם לעולם המיני שלילהתפתח ולחוות ולרצות עוד ועוד..)

זה דיי מצחיק, כי אני גדלתי במשפחה מאוד חמימה ואני תמיד מכבד נשים ונותן להן את מלוא תשומת הלב והצרכים שלהן ואף פעם לא זלזלתי באישה או שיקרתי לה למטרת סקס.
    מצד שני הרצון שלי להמשיך ולחיות את העולם הזה תמיד בוער בי וקשה לי להימנע ממה שאני מרגיש כאילו שאני עוצר את עצמי בכוח.

במקביל יש את הבת זוג שלי, שהיא באמת אהבת חיי, אני באמת אוהב אותה והייתי מוכן למות למענה. אבל,הקשר שלנו משעמם. אחרי כל השנים כבר אין מה לחדש, הגשמנו את כל הפנטזיות שלנו ופשוט משעמם לי. וזה לא יעזור אם נלך לטיול ביחד כי זה לא מה שירגש אותי. אבל שוב, אני באמת אוהב אותה והיא בחורה מדהימה בעיניי.

העניין הוא שאני חושב שזה יקרה לי עם כל אחת אחרי תקופה של זוגיות.

אני מרגיש שאני מאוד מבולבל בין שני העולמות -
    העולם של להיפרד ולחיות את ההרגשה של החופש ולהפסיד את אהבת חיי
    או העולם של להתחתן ולחיות בהרגשה של הימנעות ועצימת עיניים קשה מאוד.

אני לא מנסה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אני מנסה לבחור בדרך אחת ולהיות שלם עם עצמי כי אין כמו להיות מאוזן בחיים.

מה שכן גם גיליתי שאני לא לבד בעולם ויש המון גברים שאפילו לא מודעים לעצמם שקיימת בהם הבעיה הזו,
    דוגמה קטנה:
    אני יכול ללכת לאיזה מסיבה עם חברים ואיכות המסיבה תקבע ע"פ כמות הבנות היפות שיש באותה המסיבה. ואני חושב שגברים עושים את זה באופן טבעי והם אפילו לא שמים לב לאיך שהם מנתחים את רמת ההנאה שלהם.

בכל אופן,ניסיתי להבין מה אני באמת צריך,
    האם אני צריך סקסולוגית, פסיכולוגית, טיפול מיני, ייעוץ זוגי? האם אני מכור לסקס? אני כבר לא יודע

אשמח לעזרה ,תודה רבה

תשובה: נמצא בזוגיות אך חושק בנשים אחרות כל הזמן
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 13/06/2017 18:48:07

שלום אריאל,

אתה שואל שאלות גדולות וחשובות ונראה כי אתה חש שאתה נמצא בצומת דרכים בחייך ומתבונן על עצמך במטרה להבין את עצמך ולקחת איזו שהיא החלטה לגבי חייך.
    אנסה להשיב כמיטב יכולתי בהתחשב בכך שפרטים רבים אינם ידועים לגבי הסיטואציה . איני יכולה לדעת אם אתה מכור לסקס מפני שנדרשת כאן היכרות איתך וברור מעמיק יותר (למשל האם המחשבות על מצבים מיניים עם נשים אחרות באו לידי ביטוי בפועל? האם היו לך פרטנריות רבות תוך כדי מערכת היחסים עם בת זוגתך? האם אתה חושב על סקס ועושה פעולות שקשורות לכך באופן שפוגע בתפקוד התקין של חייך והזוגיות שלך וכו'). עם זאת, נשמע שמדובר בעיקר בחשש שלך, שעולה לאור התחושה שאתה עסוק מאוד בנושא המיניות ומוצא את עצמך נמשך לנשים אחרות ורבות. גברים רבים (וגם נשים) מוצאים עצמם נמשכים לאחרים או עסוקים במיניות שלהם, מרגישים שהם זקוקים לריגושים וכו' גם תוך כדי מערכת יחסים, וגם מבלי להיות מכורים לסקס.
    על פניו, נשמע שנושא החתונה והמחויבות ארוכת הטווח מעלה בך שאלות רבות, הקשורות למידת הסיפוק שלך ביחסים מבחינה מינית (ואולי גם מבחינות אחרות). עולות שאלות לגבי היכולת של הקשר לספק אותך, למלא את צרכיך השונים ולרגש אותך.
    נשמע לי שמבין כל האפשרויות שמנית, בשלב זה, היית יכול להיעזר מאוד בטיפול פסיכולוגי. בטיפול תהיה לך הזדמנות לחשוב על מערכת היחסים שלך עם בת זוגתך ועל המיניות שלך. זו הזדמנות להבין מדוע הדברים צפים בעוצמה דווקא עכשיו, וטיפול ייתן מקום להרהר בשאלה האם מערכת יחסים ארוכת טווח בהכרח קשורה לאובדן החופש והתשוקה. לאחר עיבוד הנושאים הללו והבנה שלהם אני מאמינה כי תרגיש פחות מבולבל ותוכל להגיע לבחירה שתרגיש יותר שלם איתה.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו