תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 02/01/2017 09:35:14

שלום רב.
    אני ממש אשמח לעזרה להרגשה טובה לפחות. אני גרה עם ההורים לא נשואה ואין לי ילדים אני לוקחת תרופות נגד דיכאון אך לא נמצאת בטיפול.אני הייתי בטיפול אך זה לא עזר לי ומבינה אישית אני כרגע לא בטיפול אני רק מטופלת אצל רופאת משפחה.גם הוריי מתנגדים שאלך לטיפול כרגע ובצדק כי עברתי תקופות לא נעימות במסגרות בה הייתי. אבל יש לי בעיה שאני לבד מבחינה חברתית ההורים שלי מקבלים ביטוח לאומי כמוני ואין להם כרגע כסף לשלם לי לקורס או חוג מסויים שאני רוצה אני לא עובדת כרגע וקמה כל בוקר בדיכאון במחשבה מה אני יעשה היום? לאן אני אצא היום? אני יושבת בבית וחוץ מלשבת באינטרנט אני לא עושה כלום.לצערי אני תלויה בהורים שלי מבחינה כספית. לדיור כזה או אחר אני הייתי ואני לא רוצה לחזור לזה שוב אני עברתי דברים לא נעימים.אני מאוד אשמח עם תוכלי לסייע לי לפחות איך להרגיש באופן אישי גם ללא טיפול יותר טוב עם המצב הזה? הרופאת משפחה כמו שכתבתי אחראית על התרופות והיא גם הוסיפה לי תרופה אבל עדין זה לא עוזר אני ממש אודה לך עם תוכלי לתת לי טיפ קטן איך לעזור לעצמי עם ההרגשה הרעה הזאת שאני קמה כל בוקר כעזרה אישית איך להתמודד בינתיים? אני פשוט בבעיה במיוחד עם הוריי גם בקשר לטיפול.אשמח לעזרתך הנאמנה ואני מודה לך.יום נפלא

תשובה: עזרה וטיפול בדיכאון
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 02/01/2017 20:25:06

שלום לך, המצב שאת מתארת אכן מורכב.אני מבינה ומעריכה את שאיפתך לחוש טוב יותר, ולחפש לך עיסוק וחברה. קודם כל, טוב שאת לפחות מטופלת בהיבט התרופתי. הלוואי ואפשר היה לתת טיפ כלשהו שמביא איתו כקסם הרגשה טובה. לצערי, הדבר אינו פשוט, וכפי שאת מתארת, גם תרופות אינן תמיד פתרון לשיפור התחושה, אלא צריכות להיות חלק ממערך טיפולי הכולל טיפול פסיכולוגי, שיקום וטיפול פסיכיאטרי. אני מבינה שהתנסויותיך מהעבר היו קשות ואף טראומטיות, ולאחר חוויות כאלו קשה לשקם את האמון במערכת הטיפולית. עם זאת, הייתי ממליצה לך בכל זאת להגיע לתחנה לבריאות הנפש הקרובה למקום מגוריך- שם תוכלי לזכות בטיפול חינם (באישור קופת החולים) ויוכלו לחשוב איתך על תוכנית טיפולית. תוכנית כזו לא חייבת לכלול שיחות אם לא תרצי בכך, אך יכולה לכלול סל שיקום, המסייע במציאת תעסוקה ועזרה בתפקוד. כמו כן,יוכלו לעזור במציאת חוגים חברתיים. תעסוקה ומעגל חברתי אלו דברים חשובים מאוד ונותנים תחושה של עשייה, סיפוק ומסייעים עם הבדידות. לעיתים יש עמותות שונות (כגון אנוש, שכולו טוב) שמסייעות מבחינה תעסוקתית וחברתית, אך שוב, ליווי טיפולי או סוציאלי יכול לסייע להגיע למקומות המתאימים. אני רוצה לעודד אותך לא לוותר, איני יודעת את גילך, אבל יש לפניך עתיד ובו הזדמנות לעשייה וליצירת קשרים. הסתגרות בבית היא פעמים רבות מקשה ולכן לעיתים הדבר שעוזר לצאת מהבית הוא הפנייה לטיפול. אני מבינה כי הורייך מסיבה כלשהי מסתייגים, אך כדאי לברר האם ניתן לשנות את דעתם או לפנות בכל זאת לניסיון טיפולי נוסף. עד אז, האם יש פעילויות שאת נהנית מהן או תחביבים שניתן לעשות ללא תשלום: אולי קריאה, בישול, ספורט וכו, אולי בבית יש תפקיד שאת יכולה לקחת עליו אחריות? כדי להיות באיזו שהיא עשייה. מאחלת בהצלחה ומקווה שלא תוותרי על ניסיונות טיפוליים ושיקומיים נוספים, שאולי יהיו מוצלחים יותר. סיון.

אנשי מקצוע ומכונים

עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
עדנה מן

עדנה מן