תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נורית ב - 03/05/2017 17:36:29

שלום. הייתי שמחה עם תוכלי לעזור לי ולייעץ לי מה לעשות. ברגע שהגיע יום הזכרון הרגשתי דיכאון וחוסר מוטיבציה לצאת מהבית עצבות אני איבדתי חבר טוב חייל צה"ל שנהרג וחשבתי עליו הרבה וזה המשיך גם ביום העצמאות אומנם יצאתי לבלות בערב יום העצמאות אבל מאז אני מרגישה דכדוך חוסר מוטיבציה אין חשק לחזור לשגרה האם את יכולה לסייע לי ולעזור לי איך אני יכולה לחזור לשגרה ולאנרגיה טובה?

תשובה: דיכאון מאז יום הזכרון ויום העצמאות
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 03/05/2017 19:44:54

שלום נורית,

ראשית צר לי לשמוע על אובדן חברך. יום הזיכרון הוא יום טעון וקשה עבור רבים, על אחת כמה וכמה אם חווית אובדן של חבר טוב. היום עשוי להציף במחשבות על האובדן הספציפי ועל מוות בכלל, יכולים להתעורר געגועים, תחושות עצב ודכדוך והדבר הוא לגיטימי ונורמלי. הגיוני גם שכמה ימים לאחר מכן, עדין החזרה לשגרה לוקחת זמן. לכן, הרשי לעצמך גם כמה ימים של חוסר מוטיבציה ותחושות עצב, רוב הסיכויים שעם הזמן והשגרה את תחזרי לעצמך ולאנרגיות שמלוות אותך בדרך כלל. עם זאת, כדאי להמשיך בשגרת היום גם כשאין חשק. כמו כן, מומלץ לשתף אחרים קרובים במה שעובר עליך, לא לנסות להתעלם מהתחושות, אלא דווקא לנסות לשוחח עליהן, לשתף ולא להיות לבד. במידה ותרגישי שחולף פרק זמן משמעותי ואין שיפור בתחושתך והמצוקה גוברת, תוכלי לחשוב על פנייה לעזרה מקצועית.

בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו