תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שרה ב - 04/02/2024 16:57:14

שלום, בעלי אמר משהו שפגע בי. אמר משהו בעקיפין שנתפס בעיני שאני לא חלק מהמשפחה שלו. שיש אותי ואותו, ומנגד יש אותו ואת ההורים והאחים שלו. כשהסברתי לו, טען שזו לא הייתה כוונתו. כששאלתי מה הייתה הכוונה, הוא לא ידע להסביר. אמר שסתם אמר, שאין משמעות. בעיני יש משמעות ודברים לא נאמרים סתם, מילא הייתה לו פרשנות אחרת למה שאמר, אבל לא. עבר כבר חודש וזה עדיין יושב לי בראש. אני מרגישה שאני מתחילה להתרחק ממנו ושאין דרך חזרה. נעלבתי מאוד. מבחינתי כולנו משפחה אחת, ולשמוע את זה גרם לי להרגיש מופרדת. התקשורת שלנו טובה, דיברתי איתו על זה, הוא פשוט לא לוקח אחריות על מה שאמר. וגם אם ייקח אחריות, קיימת בי כבר צלקת. מה אפשר לעשות?

תשובה: פגיעה ממשפט שנאמר
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 05/02/2024 17:02:51

שלום שרה.

נשמע מדבייך שדבריו של בעלך נגעו בנקודה רגישה, ושהקושי ללבן ולעבד את הדברים מקשה עלייך מאוד הן ברמה האישית והן במה הזוגית. לאור זאת, מציעה לפנות בהקדם לפגישת ייעוץ מקצועית בה תוכלו לנהל דיאלוג מקדם על ההתחשת הנקודתית ובמידת הצורך- גם על רבדים נוספים בקשר הזוגי/משפחתי אשר קיים סביבם קושי. במקרים רבים, נוכחותו ותיווכו של איש מקצוע מאפשרים לנהל שיח חיובי ומשמעותי. אפשרות נוספת היא לנסות לשתף את בעלך שוב, דרך מכתב. הכתיבה יכולה לסייע לך לנסח ולהבהיר את הדברים ולו- לשמוע אותם במרחב שקט אולי להיפתח יותר לכאב שלך. 

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
יעל רייף סולומון

יעל רייף סולומון

חיפה
יזהר עירון