תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מירי ב - 23/12/2016 10:36:10

שלום רב.
    אני מעל גיל 30 הבעיה שלי שאני מפתחת בעיה אצלי שבמקום שאעשה מה שאני רוצה אני צריכה לקבל קבלת החלטות מאחרים אני לא מאמינה בעצמי. אני גם לא עושה את הדברים שאני באמת אוהבת יש לי נטייה להימנע.אשמח לעזרה.
    תודה

תשובה: אישורים מאחרים על קבלת החלטות
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 25/12/2016 13:06:47

שלום מירי,

כפי שאת מתארת, לעיתים לאנשים יש קושי לקבל החלטות ולעשות בחירות על סמך מה שהם רוצים, והם נוטים לפנות לאחרים ולקבל את עצתם ואישורם. את מזהה אצלך דפוס מסוים, אשר מקשה עליך וגם מדברת על הימנעות מלעשות את הדברים שאת באמת אוהבת. על מנת להתמודד ולשנות את מה שזיהית אצלך כמקור לקושי, מומלץ מאוד לפנות לטיפול פסיכולוגי. כרגע את בשלב שאת מזהה התנהלות מסוימת שמפריעה לך, אך אינך יודעת לנסח בדיוק מדוע זה קורה. את משערת, כי הדבר קשור בכך שאת לא מאמינה בעצמך. ייתכן וזה קשור, וייתכן שיש גם סיבות שונות נוספות, הקשורות באופן שבו גדלת והתעצבת, לדפוסי היחסים אותם הפנמת ולתפיסה העצמית. בטיפול, מתאפשרת שיחה, נוצר קשר והיכרות מעמיקה עם המטפל. כך, בעזרת איש מקצוע, ניתן לבחון את היחסים שלך עם אחרים ואת היחסים עם עצמך, ולהבין מדוע זהו דפוס ההתנהלות שמוביל אותך. נשמע שיש לך יכולת להתבוננות פנימית ורצון לדעת על עצמך, ועל כן טיפול פסיכולוגי יוכל לחזק אותך ולסייע בהבנה ובהיכרות שלך עם עצמך.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
יעל רייף סולומון

יעל רייף סולומון

חיפה