חיפוש
  • דף הבית
  • מאמרים
  • פרופ' גולן שחר על החיבור בין פסיכופתולוגיה ופסיכותרפיה אינטגרטיבית

פרופ' גולן שחר על החיבור בין פסיכופתולוגיה ופסיכותרפיה אינטגרטיבית

פורסם על ידי צוות בטיפולנט

יום העיון - ממחקר לקליניקה ובחזרה: מטפלים וחוקרים מספרים על האופן בו תורם ידע מחקרי לעבודתם הקלינית - התקיים בתאריך ה-3.11.2017 במכללה האקדמית תל-אביב יפו ומטעם מכון מפרשים לפסיכותרפיה. במהלכו פרופ' גולן שחר נתן הרצאה על הכביש הדו-סטרי שמחבר בין פסיכופתולוגיה מורכבת ופסיכותרפיה אינטגרטיבית.

בתיאורו את ההרצאה, פרופ' גולן שחר כותב כי: "בהרצאה אתאר את ההפריה ההדדית בעבודתי בין  המחקר האמפירי שלי על מצבים מורכבים בפסיכופתולוגיה לבין ההגות התאורטית והעבודה הקלינית שלי בתחום הפסיכותרפיה האינטגרטיבית. המחקר האמפירי שלי, אשר תחילתו בהבנת מצבים דיכאוניים והמשכו בהבנת אובדנות, הפרעות אישיות, הפרעות אכילה, ופסיכוסומטיקה, לימד אותי כי הפרעות נפשיות הן מורכבות, רב-שכבתיות, וכי השפעתן המזיקה היא דינאמית ומועצמת. תובנה זו האיצה את נהייתי אחרי שילוב של התערבויות מגישות טיפול שונות (הפסיכואנליטית, הקוגניטיבית-התנהגותית, המשפחתית-מערכתית) בעבודתי הקלינית עם מתבגרים ומבוגרים הסובלים מהפרעות קשות. כמו כן, עבודתי הקלינית הזו סייעה לי לחדד ולשדרג את המחקר האמפירי שלי, ולמצוא גורמים חדשים המעורבים בפסיכופתולוגיה מורכבת".

אודות המרצה פרופ' גולן שחר

פרופ' גולן שחר הוא מומחה בפסיכולוגיה קלינית ורפואית, פרופסור לפסיכולוגיה ומופקד הקתדרה ע"ש זלוטובסקי בנוירופסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ופרופ' נלווה לפסיכיאטריה ולחקר הילד בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת YALE. הוא העורך היוצא של כתב העת JOURNAL OF PSYCHOTHERAPY INTEGRATION, המוצא לאור ע"י הסתדרות הפסיכולוגים האמריקנית.