חיפוש

ראיונות מעניינים עם אנשי טיפול מובילים

פורסם על ידי צוות בטיפולנט

ROCD: ד"ר דני דרבי | נוירופסיכואנליזה: אירית ברזל-רווה |

פסיכוסומטיקה: אנדרס קונצ'יזסקי |

פסיכואנליזה ויניקולרית: לואיס זלצר ומעיין בורשטייןראיונות מעניינים עם אנשי טיפול מובילים

בבטיפולנט, אנחנו דוגלים בהנגשת ידע שמאפשר אינטגרציה בין הידע הקליני לבין התיאוריה והמחקר. אנו סבורים כי מומחים מובילים בתחומם צוברים ידע מקצועי חשוב, ויכולים לקדם את הידע בתחומנו על ידי יצירת חיבורים מעמיקים ומחדשים בין תיאוריות, מחקרים ומעשה טיפולי. בגיליון זה, נפגיש אתכם עם כמה ממובילי הדרך בתחום הפסיכותרפיה בארץ, כל אחד בדרכו הייחודית.

בראיון מקיף ומעניין - מתי התלבטות זוגית הופכת לאובבסיה? ד"ר דני דרבי מפרט על המודל לטיפול במטופלים שמתמודדים עם ROCD (הפרעה טורדנית כפייתית ביחסים), אותו פיתח יחד עם עמיתו פרופ' גיא דורון. השניים הציגו מודל זה גם בכנס EABCT האחרון בלובליאנה, ואנו שמחים לברך אותם על תרגום השאלון ROCI ל-8 שפות, כולל פרסית ואורדו.

מהפרעה כפייתית-טורדנית ביחסים, נעבור לשתף אתכם בנקודת המבט הויניקולרית, לפיה, יחסים בינאישיים הם מרחב מסקרן ולא-ידוע שיש בו "הפרעות" מעצם טבעו. בראיון ייחודי עם לואיס זלצר ומעיין בורשטייןעל אחרות, אחריות וחירות - עולה כי הסובייקטיביות והאחרות של האחר לא ניתנת לעיכול, ושיש לכלול אותה במרחב המשותף האינטרסובייקטיבי בטיפול.

כמו שלא תמיד קל להפריד בין הסובייקטיבי לאינטרסובייקטיבי, כך גם בין הנפשי לגופני. בראיון מרתק עם אנדרס קונצ'יזסקיהקפיצה המסתורית מהנפש אל הגוף - אפשר ללמוד על תחום הפסיכוסומטיקה, ועל אפשרויות הטיפול במטופלים שהגוף מביא אותם לקליניקה שלנו. בהזדמנות זו, אנו שמחים לברך את קונצ'יזסקי על מינויו לאחראי תחום גוף נפש במכון מפרשים, ועל קורסי ההכשרה שמעביר בנושא למטפלים.

ולסיום, נסגור את הניוזלטר עם ראיון חשוב שערכנו עם אירית ברזל-רווה על תחום שרק פותח את המחשבה - נוירופסיכואנליזה: גשר בין שפות תיאורטיות ומחקריות שונות. בראיון ברזל-רווה מספרת אודות התפתחות הנוירופסיכואנליזה בארץ ובעולם, ושוזרת לתוך דבריה באופן מרתק את סיפור התפתחותה כאשת מקצוע. בהזדמנות זו, נעדכן אתכם שפרופ' מרק סולמס יגיע לארץ ב-13 במרץ 2018 לתת סדנא קלינית בתחום.