תפריט נגישות

Sndor Ferenczi: A Contemporary Introduction

  • הספר "Sándor Ferenczi: A Contemporary Introduction" זמין לקריאה בשפה האנגלית. הוא מציג התבוננות עדכנית באחד הפסיכואנליטיקאים החשובים בכל הזמנים – שנדור פרנצי.

    הספר מציג את פרנצי כאדם; את האופן בו גילה את הפסיכואנליזה ואת יחסיו עם פרויד; את התרומה הקלינית והתיאורטית שלו לפסיכואנליזה; המחויבות העמוקה שלו בנושאים פוליטיים וחברתיים, הנוגעים לדמוקרטיזציה של הפסיכואנליזה; והחשיבות הגדולה של דעותיו והשקפותיו לגבי העתיד. בנוסף, הספר מדבר על דחיקתו מההיסטוריה של הפסיכואנליזה ועל השפעתו על הדורות הבאים של פסיכואנליטיקאים. הקורא יכיר את אבני הדרך והמושגים שטבע, אשר רלוונטיים עוד היום בתיאוריה הפסיכואנליטית, לצד תובנות חדשות בנוגע לחלק מרעיונותיו המשמעותיים ביותר של פרנצי (כמו תיאוריית הטראומה שלו, חידושיו הטכניים והתייחסותו לסיום האנליזה). בנוסף, הקורא יקבל נקודת מבט על מורשתו, קריאה עכשווית של עבודותיו והיכרות עם מוסדות אשר הולכים בדרך שנסללה על ידי "הילד הרע" של הפסיכואנליזה (l’enfant terrible of psychoanalysis).

    יימצאו עניין בספר גם קוראי הרומנים אשר אינם מכיר את דמותו או עבודתו של שנדור פרנצי, כמו גם פסיכואנליטיקאים, קלינאים ומטפלים אשר להם קשר והבנה עמוקים יותר לגבי עבודותיו של האנליטיקאי ההונגרי.

על המחברים - ד"ר אלברטו פרגוסון וד"ר מיגל גוטיירז-פלאז

ד"ר אלברטו פרגוסון הוא פסיכיאטר ופסיכואנליטיקאי בקולומביה, ארה"ב. מאז 1982 הוא עומד בראש המוסד לליווי בגמילה עצמית (Institute of Accompanied Self-Rehabilitation) אשר אותו ייסד. פרגוסון הוא גם המייסד שלFUNGRATA בקולומביה ו-FAS בוושינגטון. מרצה ומנהל במרכז ללימודים פסיכו-סוציאליים (CEPPS) באוניברסיטת רוסאריו, קולומביה. כמו כן היה מעורב בתהליך השלום בקולומביה כיועצו של הנשיא.

ד"ר מיגל גוטיירז-פלאז הוא מרצה במרכז ללימודים פסיכו-סוציאליים (CEPSS) שבאוניברסיטת רוסאריו, קולומביה. חבר בתכנית של המחלקה לפסיכולוגיה מאז 2011. חבר בארגון הפסיכואנליטיקאים העולמי (AMP) ובמרכז ללימודים לאקאניאניים חדשים (NEL). מחבר הספר Confusion of Tongues. A Return to Sándor Ferenczi (Routledge, 2018).

לקריאת פרק מתוך הספר

לרכישת הספר - הוצאת Routledge