חיפוש

להבין בכדי למנוע 4 – הכנס המדעי לחקר האובדנות בישראל 2016

פורסם על ידי אור ב. שמש

בתאריך ה-9.5.2016 התקיים במרכז האקדמי רופין הכנס המדעי השנתי לחקר האובדנות בישראל 2016 - להבין בכדי למנוע 4. הכנס נערך בשיתוף המרכז האקדמי רופין, האקדמית תל אביב-יפו ועמותת בשביל החיים. בכנס נכחו כ-400 אנשי טיפול, מחקר, חינוך, רווחה, חוק, רפואה, בני משפחות וסטודנטים מכל המגזרים.

מתיאור הכנס:

כמיליון איש מתאבדים מדי שנה בעולם, מהם יותר מ-500 בישראל. מה אנחנו יודעים על תופעה טראגית וכאובה זו? איך ניתן למנוע אותה? כיצד ניתן לטפל באנשים הפגיעים לאובדנות כמו גם בשאירי התאבדות? מה ניתן לעשות בכדי להציל חיים?

הכנס השנה יעמוד בסימן "מונעים אובדנות בעזרת המחקר". במסגרת הכנס נפנה זרקור לידע מחקרי חדשני שיאפשר שיפור בתהליכי איתור, הערכה, טיפול ומניעה מעשית של אובדנות בישראל. במוקד הכנס יעמדו מחקרים שידגישו את האינטגרציה בין ידע מחקרי ובין מאפיינים יישומיים שיאפשרו הפחתה בשיעורי ההתאבדות בישראל בעתיד. כמו בשנה שעברה, נפנה זרקור גם לעשייה המחקרית במסגרת התוכנית הלאומית למניעת התאבדות

הכנס כלל הרצאות מחקריות מחזית הידע העדכני בארץ ובעולם, מושב שהוקדש לחוקרים צעירים המציגים את מחקריהם החדשניים בתחום, כיתת אומן עם פרופ' אלן אפטר ומושב פאנל שבו דנו מומחים בקבוצות סיכון מיוחדות בדרכים למניעת אובדנות.

לקריאת סקירת הכנס לחצו כאן

אודות הסוקרת - אור ב. שמש

אור ב. שמש הינה פסיכולוגית קלינית מתמחה הפועלת ביחידה לתגובת קרב בצה"ל, יחידה המציעה טיפול פסיכולוגי ללא תשלום לכל אזרח שהשתתף בלחימה כחייל צה"ל סדיר או מילואים וסובל מקשיים כתוצאה מההתמודדות עם השלכות הלחימה, תוך דגש על טיפול בפוסט טראומה.