חיפוש

מה גורם לפרשנות להיות מיטיבה? ד"ר ליאת ליבוביץ'

הרצאות אונליין למטפלים בעלי אתר מקצועי בטיפולנט

ההרשמה הסתיימה

מה גורם לפרשנות להיות מיטיבה?

ד"ר ליאת ליבוביץ'

יום ראשון, 27/12/2020 20:00-21:30

פרשנות נחשבת למאפיין מרכזי בטיפול הפסיכודינמי וזה המייחד אותו מטיפולים אחרים. הרבה נכתב בספרות הקלינית על פרשנויות כ"טכניקה", מתי כדאי לתת אותן ולמי ואיך לנסח אותן. המחקר האמפירי שבא לבדוק את ההשפעה של פרשנויות בטיפול הראה תוצאות מעורבות: פרשנויות יכולות להזיק למהלך הטיפול וגם להועיל לו. בהרצאה אתן סקירה קצרה של מצב המחקר בתחום. אלמד גישה ממוקדת לפרשנות הקונפליקט המרכזי - גישת ה CCRT – Core Conflictual Relationship Theme, שהיא גישה מבוססת מחקר שנחקרת באינטנסיביות בארץ ובעולם. לסיום אתאר מחקר שערכנו במעבדה של פרופ' סיגל זלכה-מנו בשיתוף עם פרופ' פול וכטל, ובו בדקנו מה מאפיין פרשנות (CCRT) מועילה – מבחינת ההקשר שבו ניתנת הפרשנות, ומרכיבי הפרשנות עצמה. ההרצאה תלווה בתיאור מקרה.

חומרי קריאה:

“Take a Sad Song and Make It Better”: What Makes an Interpretation Growth Facilitating for the Patient? Liat Leibovich, Paul L. Wachtel, Aviv Nof, and Sigal Zilcha-Mano

על המרצה

ד"ר ליאת ליבוביץ' היא פסיכולוגית קלינית ומדריכה בקליניקה פרטית ובפנימיית "אהבה" וכן מדריכה קבוצות פרקטיקום במכללת רופין. ליאת חקרה במסגרת הדוקטורט שלה טכניקות בטיפול דינמי בדיכאון, את הקשר שלהן לברית הטיפולית ולתוצאות טיפול. כיום ליאת חוקרת את החוויה המתקנת של מטופלים בטיפול, וכן במסגרת מרכז אנה פרויד בלונדון את האפשרות לעזור למתבגרים בדיכאון בעזרת טיפול פסיכודינמי ממוקד ברגש באינטרנט.

להטבות נוספות למטפלים בעלי אתר מקצועי בטיפולנט לחץ כאן

*ההרצאה הינה ללא עלות ופתוחה להרשמה מראש על בסיס מקום פנוי רק למטפלים בעלי אתר מטפל מקצועי באתר בטיפולנט.