חיפוש

"אהבה היא אהבה! קל הרבה יותר לפחד ביחד"- מחשבות על טיפול זוגי בזוגות להט"בים

הרצאות אונליין למטפלים בעלי אתר מקצועי בטיפולנט

להרשמה

"אהבה היא אהבה! קל הרבה יותר לפחד ביחד"

מחשבות על טיפול זוגי בזוגות להט"בים

דנה בכר, פסיכולוגית קלינית

יום רביעי, 26/10/2022 20:30-22:00

ההרצאה תביא מחשבות על טיפול זוגי בזוגות חד מינים וזוגות להטב"קים. נתבונן במה שונה קשר חד מיני או מגוון מגדרית מכל קשר הטרונורמטיבי רגיל שאנו מכירים ומטפלים בו? נבחן שבנוסף על הקשיים הרגילים של חיים זוגיים, לזוגות חד מיניים יש קשיים נוספים, הנובעים מעצם ייחודה של הזוגיות,שכדאי להעלות למודעות שלנו בכדי להבין יותר את גורמי המצוקה והטיפול בהם.

מניסיון של מטפלים וכן מחקרים שנערכו בתחום עולה כי פעמים רבות הנטייה המינית עצמה אינה מהווה קושי עבור המטופל בספירה הזוגית, אלא ההתמודדות עם התגובות מהסביבה. בהרצאה נעסוק גם בקשיים בזוגיות כתוצאה מתופעת הלהט"בופוביה, העדר הטבות וזכויות, העדר נורמות מגדריות מוסכמות וגם בסוגיות של ילודה ופריון, העדר הדרכה ותמיכה, קשיי ביצירת קשרים אינטימיים, מיתת המיטה וחוסן הסימביוזה, א- מונוגמיה וסטטוסים זוגיים שונים.

על המרצה

גב' דנה בכר- פסיכולוגית קלינית מומחית. מרצה בתחום הטיפול בלה"טבים. מדריכה בבית הספר לפסיכותרפיה בתוכנית התלת שנתית "עוגן" של "מפרשים" באקדמית תל אביב- יפו. חלק מצוות המרצים של התוכנית "פסיכותרפיה מודעת מין ומגדר" של אוניברסיטת רייכמן- הבינתחומי. לשעבר ממקימות המערך הטיפולי- ה"יעוץ הפתוח" ב"בית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים" והפסיכולוגית הראשית של הצוות. בעלת פרקטיקה פרטית בירושלים לטיפול ביחידים ובזוגות. בעברה טיפלה ביחידת המבוגרים הצעירים של "מכון סאמיט", בתחנה לבריאות הנפש "קרית יובל- תחנת מערב" בירושלים, בשירותי הייעוץ בטכניון, בתחנת "אחד העם" לטיפול במשפחות ילדים ונוער . כיום גם חברה בצוות המטפלים הזוגיים לשעבר המכון של זאב ברגמן בירושלים וחברה בצוות הטיפולי של הבית הפתוח ללהט"ב ובקבוצת "פסיכואתיקה" ומנהלת שלוש קהילות מקצועיות של פסיכולוגים בפייסבוק.

להטבות נוספות למטפלים בעלי אתר מקצועי בטיפולנט לחץ כאן

*ההרצאה הינה ללא עלות ופתוחה להרשמה מראש על בסיס מקום פנוי רק למטפלים בעלי אתר מטפל מקצועי באתר בטיפולנט.