תפריט נגישות

פסיכו-אונקולוגיה: טיפול בחולי סרטן - מרק שרמן

הרצאות אונליין למטפלים בעלי אתר מקצועי בטיפולנט

ההרשמה הסתיימה

פסיכו-אונקולוגיה: טיפול בחולי סרטן

מרק שרמן, פסיכולוג רפואי

יום רביעי, 17/11/2021 13:00-14:30

מחלת סרטן הייתה ונשארה גורם המוות הראשון בישראל בעולם בקרב נשים וגברים. כנאמר רב האנשים מתים מסרטן ברי מזק מדום לב. כ30% מכלל מקרי מוות בישראל כתוצאה מסרטן.

מנגד בשלושה עשורים אחרונים אונקולוגיה עשתה מהפך ורבות מן המחלות הפכו לכרוניות וברות ריפוי מלא בזכות התקדמות המחקר ושדה קליני. פסיכואונקולוגיה היא ענף בפסיכולוגיה רפואית המתמקד בטיפול קליני של מטופלים ובני משפחה המתמודדים עם כל סוגי הסרטן משלב הגילוי המחלה עד שלב החלמה או סוף חיים. במקביל למחקר הבודק יחסי גומלין והשפעות בין מחלת סרטן ומצב פסיכולוגי. כיצד מטופלים עם אותה אבחנה בדיוק חלקם שורדים וחלקם לא ומה מאפיין את אלה שמצליחים.

רבים מאיתנו צפויים לפגוש בקליניקה מטופל המתמודד עם סרטן או בן משפחה שלו. טיפול בחולה סרטן דורש מיומנות מיוחדת וכלים יחודיים, הטיפול שם במרכזו טיפול באיכות חייו של המטופל בהתייחס לשב המחלה וטיפול , התיחסות לאיזון סימפטומים, תקשורת עם בני משפחה וצוות רפואי והפחתת מצוקה רגשית וקיומית לצד כלים הלקוחים מעולם הפסיכו-נירו-אימונולוגיה המסייעים לנו לגייס את מערכת החיסון של המטופל לטובתו.

בהרצאה נלמד צרכים של מטופלים ובני משפחתם בכל שלב ושלב, דרך יעילה לאבחון וסקרינינג וטכניקות ייחודיות שנבדקו מחקרית מזה 40 שנים המסייעות הן באיכות חיים והתמודדות והן מאריכות חיים. בהרצאה אשתף אותכם בידע שצברתי ב13 שנים האחרונות בהם עבדתי רצוף עם חולי סרטן, בני משפחתם וצוותים אונקולוגיים לצד כלים ייחודיים בהם אני משתמש כפסיכולוג אחראי במרפאה לאונקולוגיה אינטגרטיבית.

על המרצה:

מרק שרמן, מנהל שרות פסיכולוגיה רפואית קופת חולים מאוחדת מחוז צפון, פסיכולוג רפואי, מטפל זוגי, מומחה לטיפול בטראומה ומשברי חיים ובוגר בית ספר לפסיכותרפיה דינאמית, מטפל בקליניקה פרטית בזכרון יעקב ומומחה לטיפול מקוון ב-ZOOM בארץ ובחו"ל. בעל ניסיון רב בעבודה עם מטופלים המתמודדים עם מחלות כרוניות ואקוטיות בדגש על המחלות לב, סכרת,כאב, סרטן וטראוומות ילדות המתבטאות במחלות גופניות דוגמאת מחלות אוטואימוניות. 

להטבות נוספות למטפלים בעלי אתר מקצועי בטיפולנט לחץ כאן

*ההרצאה הינה ללא עלות ופתוחה להרשמה מראש על בסיס מקום פנוי רק למטפלים בעלי אתר מטפל מקצועי באתר בטיפולנט.