חיפוש

ד"ר ג'יין מילטון משוחחת עם ד"ר ענר גוברין וד"ר שרון זיו ביימן

השקת ספר
יוצרים כאן ועכשיו-שיחות על ספרים אומנות וחברה

ללא עלות (להרשמה)

ד"ר ג'יין מילטון, מנהלת ארכיון קליין,  משוחחת עם ד"ר ענר גוברין וד"ר שרון זיו ביימן על ספרה החדש

Essential Readings from the Melanie Klein Archives: Original Papers and Critical Reflections

יום שבת 22/08/2020 בשעה 20:30

* המפגש יערך בשפה האנגלית.

ספר זה הוא אסופת מאמרים הכוללת שני חלקים. בחלקו הראשון מתפרסמים  חמישה מאמרים של מלאני קליין שטרם פורסמו (ביניהם: 'על המשחק', 'הצורך בפסיכואנליזה בטיפול בילדים קשים', 'עצב ואבדן בחייו של ילד צעיר'). מעניין במיוחד הוא המאמר  ‘On reassurance’ המגלה כי לקליין היתה עמדה מורכבת הרבה יותר על דילמת 'הרגעה לעומת פרשנות' ממה שמייחסים לה תומכיה. מעניינים הם גם ניתוח היצירה דון חואן ואוטוביוגרפיה של קליין שנפרסת על פני 30 עמודים, ובה קליין מספרת, בין השאר, על הרקע היהודי של משפחתה.

בחלק השני מתפרסמים מאמרים של חוקרי קליין מובילים -  קלאודיה פרנק, רוברט הינשלווד, ג'יין מילטון ומריה רוד, המנתחים חומרים מארכיון קליין  - הרצאות, מכתבים, מסמכים -  וממקמים את החומרים בהקשרים עכשוויים. מעניין במיוחד הוא הפרק של מריה רוד המציג חומרים קליניים חדשים על עבודתה של קליין עם המטופל הצעיר "דיק", שעליו ביססה קליין את המאמר על סימבוליזם בשנת 1930.  בנוסף, מתפרסמים מכתבים שכתב ביון לקליין הנוגעים למאמרה של קליין 'על הבדידות' , וכן הערות של קליין על הרצאה של ביון בה היא מנמקת את עמדתה ביחס לתפיסת ההעברה הנגדית.

בשיחה נשוחח עם ג'יין מילטון על ארכיון מלאני קליין, חייה האישיים והתנועה שהנהיגה, מה מלמדים אותנו חומרי הארכיון על התיאוריה של קליין ועל טכניקת הטיפול שלה, ועל הרלוונטיות של קליין היום לפסיכואנליזה העכשווית.

ג'יין מילטון היא פסיכיאטרית ואנליקטיאית מנחה של החברה הפסיכואנליטית הבריטית. היא מנהלת את ארכיון  מלאני קליין משנת 2014

לקבלת הנחה לרכישת הספר לחצו כאן 

ההשתתפות ללא עלות אבל מותנית בהרשמה מראש