חיפוש
  • דף הבית
  • מאמרים
  • הדרמה של תחילת הטיפול בראי המחקר והקליניקה: הרצאתה של ד"ר שרון זיו-ביימן

הדרמה של תחילת הטיפול בראי המחקר והקליניקה: הרצאתה של ד"ר שרון זיו-ביימן

פורסם על ידי צוות בטיפולנט

יום העיון - מתיאוריה, לפרקטיקה, למחקר ובחזרה: מטפלים וחוקרים מספרים על האופן בו תורם ידע מחקרי לעבודתם הקלינית - התקיים בתאריך ה-3.11.2017 במכללה האקדמית תל-אביב יפו ומטעם מכון מפרשים לפסיכותרפיה. במהלכו ד"ר שרון זיו ביימן הרצתה על הדרמה של תחילת הטיפול בראי מחקר וקליניקה.

כך כותבת ד"ר שרון זיו ביימן על הרצאתה: "בספרות המקצועית מצטברים נתונים מחקריים על התרומה של יצירת ברית טיפולית ושינוי טיפולי כבר בפגישות הראשונות להצלחת הטיפול. ממצאים אלו עולים בקנה אחד עם מודלים בתחום הטיפול הקצר מועד המצדדים ביצירת המשגה טיפולית וביסוס ברית טיפולית ב-3-5 פגישות ראשונות. בהרצאה אסקור את המצע התיאורטי ואת הממצאים המחקריים שתרמו לגיבוש הבנתי על חשיבות החתירה המהירה לביסוס ברית והנעת שינוי בטיפול, כולל ממצאים על תרומותיה של חשיפה עצמית של המטפל לשלב תחילת הטיפול".

אודות המרצה-ד"ר שרון זיו ביימן


ד"ר שרון זיו ביימן הינה פסיכולוגית קלינית, חברת סגל בבית הספר למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל אביב יפו ומובילה את הקמת מכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה, מנהלת "מכון שדות" לשירותים פסיכולוגיים ומנהלת שותפה ב"קבוצת שיח – מכון לפסיכותרפיה התייחסותית", לשעבר יו"ר הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, מטפלת במבוגרים וזוגות. תפיסתה הטיפולית מדגישה אינטגרציה ברוח מודל הגורמים המשותפים. חוקרת את השפעותיה המגוונות של החשיפה העצמית של המטפל על מטופלים שונים בשלבי טיפול שונים ואת השפעת תמהיל המיומנויות של המטפל בשלבי הטיפול השונים על הצלחת הפגישה הטיפולית והטיפול בכללותו אצל מטופלים בעלי מאפיינים שונים.