חיפוש

סוד ושמו אֶפִּי: כשהמוח משתולל

סוד ושמו אֶפִּי: כשהמוח משתולל

יפית אלשלם

ספר לילדים אפלפסיה

על הספר:

"ספיר היא ילדה ככל הילדות בנות גילה. חייה רגילים, אך לא לגמרי. יש לה סוד. שאותו היא מוכנה לגלות למי שיודע להקשיב. כדי שידע, ואם ידע, אז יבין, ואם יבין, יהיה קל יותר, לה ולחבריה לסוד".

הספר נכתב בראיה טיפולית. עבור ילדים שחווים התקפי פרכוסים ומתמודדים עם אפילפסיה ועבור מבוגרים שמעוניינים להבין מה הילד חווה. הספר מלווה את ספיר ומשפחתה, החל מהופעת הפרכוס הראשון ועד לסוף המפתיע. מאפשר הצצה לעולמה הפנימי של ילדה שמתמודדת עם המחלה תוך התייחסות להיבטים רגשיים וחברתיים. הספר נותן לילד מידע על מחלתו, נותן תוקף לרגשות מורכבים ומקנה כלים להתמודדות עם רגשות כמו כעס, חרדה, אבדן, חוסר אונים וסטיגמה חברתית. הוא כתוב פשוט וקולח. כמו שהחיים יכולים להיות.

על הציורים:

את ציור הספר תרם הצייר אלי יעקב. הושקעה מחשבה רבה לגבי הדימוי של "אפי", המייצגת את המחלה של ספיר. מטרת הדימוי הוא לפצל בין הילדה ובין מחלתה. כך שבעזרת הדימוי המוחצן של המחלה, הילדה תוכל להשליך על הדימוי של "אפי" את רגשותיה, תחושותיה ומחשבותיה כלפי המחלה. לעבד רגשות וחוויות ולפנות מקום רגשי להתחבר אל כוחותיה ופיתוח אישיותה. "אפי" נראית כמו שנראה פרכוס (כן, זה לא נעים). היא דמות שמעוררת רגשות שונים ואמביוולנטים, בדיוק כמו המחלה.

למי הספר מתאים?

לילדים מגיל 8, שמתמודדים עם פרכוסים ומחלת האפילפסיה. לבני משפחותיהם, חברים, מטפלים, רופאים, יועצים אנשי חינוך ואנשי מקצוע.

עבודה טיפולית עם הספר:

ספר זה הוא כלי טיפולי. ההורה והמטפל יוכלו להיעזר בו ליצירת שיח עם הילד על מחלתו, לתיווך ועיבוד החוויות והרגשות שהוא חווה. בספר מוזכרים "אפים" שונים לילדים שונים. מחלת האפילפסיה שונה מאדם לאדם. הילד יוכל ליצור באמצעות ציור, פיסול, כתיבה יצירתית, דרמה, את ה"אפי" המיוחדת שלו ו"לשוחח" עימה.

ציטוטים מתוך הספר:

"את הרגע שאֶפִּי הופיעה בחיינו, לא אשכח לעולם... ", "אֶפִּי נכנסה לחיינו וגרמה למהפכה...", "כעסנו על אֶפִּי ורצינו לגרש אותה. אבל מכיוון שלא יכולנו להוציא אותה מחיינו החלטנו להפסיק לכעוס עליה ולפחד ממנה, על ידי כך שנכיר אותה טוב יותר ונבין למה ומתי באה, ואיך מתמודדים איתה. ביחד עם ספיר, יצאנו לבלוש ולחקור את אֶפִּי...", "ככל שידענו יותר... היא הפכה להיות מפחידה פחות...". "אף אחד מאיתנו מעולם לא חווה את אֶפִּי. היא רק של ספיר...", "ספיר ואֶפִּי גילו שישנם סוגים שונים של התקפי אֶפִּילֶפּסְיָה...", "הצמיד על ידה היה סימן שהיא שייכת לקבוצה של ילדים אמיצים...", "עלתה בה מחשבה על הדברים הטובים שאֶפִּי הביאה לה...", "עצות מליבה של ספיר לחבריה החדשים: ..."

על המחברת:

יפית אלשלם, תרפיסטית באמנות M.A. אשר מתוך היכרות אישית ומקצועית עם המחלה, בחרה ליצור ספר זה ככלי טיפולי והסברתי.

איך רוכשים את הספר?

הספר יצא בהוצאה פרטית וניתן לרכוש אותו דרך המחברת.

במייל : [email protected]

ובהודעת SMS למספר: 050-6578255

טופס הזמנה