חיפוש

הנרקיסיזם מעטפת חיסונית לעצמי: פרק מספרה של ד"ר רוני סולן

פורסם על ידי ד"ר רוני סולן

הפרק השני בספר "חידת הילדות" (www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=40801): "הנרקיסיזם - מעטפת חיסונית לעצמי" מובא באדיבות הוצאת מודן והמחברת ד"ר רוני סולן.

בפרק זה ניתן למצוא את התיזה של ד"ר סולן כי הנרקיסיזם מהווה מרכיב אישיותי חמישי, הפועל לשמירה על מוכרות ושלמות העצמי, על האובייקטים ועל היחסים עימם, כמערכת חיסונית-רגשית.

על הספר - חידת הילדות

הספר חידת הילדות חושף בפנינו את מבוכי התפתחות רגשית, את חוויות הילדות המוקדמות ואת "אוצרות הנפש" הטמונים בנו. הספר פותח צוהר לעצמנו פנימה, לתפישתנו הסובייקטיבית את המציאות ולמחוללי סערות רגשיות בנו כמו: קנאה, פרידה וחשש מהזר.

הספר מאפשר לנו כמבוגרים, כהורים וכאנשי מקצוע, נגישות טובה יותר לחידת הילדות החבויה בנו ובשותפינו לדרך- ילדים, בני זוג ומטופלים. התובנות החדשות עשויות לשפר את יכולתנו להשפיע על התפתחות הייחודיות, על הכישורים לאהוב, ליהנות ולגעת באושר, להיות יצירתיים ולחוות את הזוגיות כמעשה אמנות ביחד ובנפרד.

חידת הילדות נכתב בעקבות הנחיית סמינר רב שנים בחוג לפסיכותרפיה בנושא התפתחות הרגשית של הילד. פרקי הספר שזורים בדוגמאות רבות מחיי היומיום, במובאות מהספרות היפה ובסיפורים מרגשים ממפגשים טיפוליים - דרכם ניתן להגיע ליתר הבנה של מקורות הסיפור האישי.

על המחברת - ד"ר רוני סולן

ד"ר רוני סולן היא פסיכואנליטיקאית מנחה, פסיכולוגית קלינית בכירה ומדריכה מוסמכת. מרצה במכון הפסיכואנליטי בירושלים ובחוג לפסיכותרפיה של בית הספר לרפואת המשך באוניברסיטת תל-אביב, מומחית בטיפול אישי בילדים, מתבגרים ובוגרים ובטיפול זוגי.

למידע על קבוצת הדרכה על טיפול בילדים, מבוגרים וטיפול זוגי בהנחייתה של ד"ר רוני סולן צרו קשר:03-6425754. הקבוצה תתקיים בתל-אביב ותכלול דיון תיאורטי, קליני וטכני על המקרה המוצג. התאריכים יקבעו ע"י המשתתפים.

לקריאת הפרק השני בספר חידת הילדות: הנרקיסיזם- מעטפת חיסונית לעצמי לחצו כאן

למידע נוסף על הספר והמחברת: www.ronniesolan.com