חיפוש

הנרקיסיזם מעטפת חיסונית לעצמי: פרק מספרה של ד"ר רוני סולן

פורסם על ידי ד"ר רוני סולן

מאמר זה מתמקד בפרק השני של הספר "חידת הילדות" (לרכישת הספר לחצו כאן): "הנרקיסיזם - מעטפת חיסונית לעצמי", אשר מובא באדיבות הוצאת מודן והמחברת ד"ר רוני סולן. במסגרת הפרק ניתן למצוא את התזה של ד"ר סולן אשר רואה בנרקיסיזם כמרכיב אישיותי חמישי, הפועל לשמירה על מוכרות ושלמות העצמי כמו גם על האובייקטים ועל היחסים עימם, כמערכת חיסונית-רגשית.

על הספר - חידת הילדות

הספר חידת הילדות חושף בפנינו את מבוכי ההתפתחות הרגשית, את חוויות הילדות המוקדמות ואת "אוצרות הנפש" הטמונים בנו. הספר פותח צוהר להתבוננות על עצמנו פנימה אשר מובילה לזיהוי תפיסתנו הסובייקטיבית את המציאות ולהבנת מחוללי סערות רגשיות שונים כמו קנאה, פרידה וחשש מהזר.

הספר מאפשר לנו כמבוגרים, כהורים וכאנשי מקצוע, נגישות טובה יותר לחידת הילדות החבויה בנו ובשותפינו לדרך - ילדים, בני זוג ומטופלים. התובנות החדשות שהוא מציע, עשויות לשפר את יכולתנו להשפיע על התפתחותה של ייחודיות ושל כישורים האמפשרים לנו לאהוב, ליהנות, להיות יצירתיים ולחוות את הזוגיות כמעשה אמנות ביחד ובנפרד.

"חידת הילדות" נכתב בעקבות הנחיית סמינר רב שנים בחוג לפסיכותרפיה בנושא ההתפתחות הרגשית של הילד. פרקי הספר שזורים בדוגמאות רבות מחיי היומיום, במובאות מהספרות היפה ובסיפורים מרגשים ממפגשים טיפוליים, דרכם ניתן להגיע להבנה מעמיקה יותר של מקורות הסיפור האישי.

על המחברת - ד"ר רוני סולן

ד"ר רוני סולן היא פסיכואנליטיקאית מנחה, פסיכולוגית קלינית בכירה ומדריכה מוסמכת. מרצה במכון הפסיכואנליטי בירושלים ובחוג לפסיכותרפיה של בית הספר לרפואת המשך באוניברסיטת תל-אביב, מומחית בטיפול אישי בילדים, מתבגרים ובוגרים ובטיפול זוגי.

למידע על קבוצת הדרכה על טיפול בילדים, מבוגרים וטיפול זוגי בהנחייתה של ד"ר רוני סולן צרו קשר: 03-6425754. הקבוצה תתקיים בתל-אביב ותכלול דיון תיאורטי, קליני וטכני על המקרה המוצג. התאריכים יקבעו ע"י המשתתפים.

לקריאת הפרק השני בספר חידת הילדות: הנרקיסיזם- מעטפת חיסונית לעצמי לחצו כאן

למידע נוסף על הספר והמחברת: www.ronniesolan.com