תפריט נגישות

הנרקיסיזם מעטפת חיסונית לעצמי: פרק מספרה של ד"ר רוני סולן

ד"ר רוני סולן

על הספר - חידת הילדות

באדיבות הוצאת מודן ומחברת הספר "חידת הילדות", ד"ר רוני סולן, אנו שמחים להביא לכם הקוראים את הפרק השני מן הספר: "הנרקיסיזם - מעטפת חיסונית לעצמי". במסגרת הפרק ניתן למצוא את התזה המרכזית של ד"ר סולן אשר ראתה בנרקיסיזם כמרכיב אישיותי חמישי, הפועל לשמירה על מוכרות ושלמות העצמי, כמו גם על האובייקטים ועל היחסים עימם, כמערכת חיסונית-רגשית.

הספר חידת הילדות חושף בפנינו את מבוכי ההתפתחות הרגשית, את חוויות הילדות המוקדמות ואת "אוצרות הנפש" הטמונים בנו, תוך שהוא פותח צוהר להתבוננות על עצמנו פנימה. התבוננות זו מובילה לזיהוי תפיסתנו הסובייקטיבית את המציאות ולהבנת מחוללי סערות רגשיות שונים כמו קנאה, פרידה וחשש מהזר. בין היתר, הספר מאפשר לנו כמבוגרים, כהורים וכאנשי מקצוע, נגישות טובה יותר לחידת הילדות החבויה בנו ובשותפינו לדרך - ילדים, בני זוג ומטופלים. התובנות החדשות המוצעות במסגרתו עשויות לשפר את יכולתנו להשפיע על התפתחותה של ייחודיות ושל כישורים המאפשרים לנו לאהוב, ליהנות, להיות יצירתיים ולחוות את הזוגיות כמעשה אמנות.

את הספר "חידת הילדות" כתבה ד"ר סולן בעקבות הנחיית סמינר רב שנים בחוג לפסיכותרפיה בנושא ההתפתחות הרגשית של הילד. פרקי הספר שזורים בדוגמאות רבות מחיי היומיום, במובאות מהספרות היפה ובסיפורים מרגשים ממפגשים טיפוליים, דרכם ניתן להגיע להבנה מעמיקה יותר של מקורות הסיפור האישי של כל אחד ואחת מאיתנו.

לקריאת הפרק השני מן הספר "חידת הילדות": "הנרקיסיזם - מעטפת חיסונית לעצמי" לחצו כאן

על המחברת - ד"ר רוני סולן

ד"ר רוני סולן היא פסיכואנליטיקאית מנחה, פסיכולוגית קלינית בכירה ומדריכה מוסמכת. הרצתה במכון הפסיכואנליטי בירושלים ובחוג לפסיכותרפיה של בית הספר לרפואת המשך באוניברסיטת תל-אביב. הייתה מומחית בטיפול אישי בילדים, מתבגרים ובוגרים ובטיפול זוגי.