חיפוש

2020 הגזמת! המאמרים וההרצאות האהובים של שנת הקורונה

 • 1/1/2021

 • התכנים האהובים של 2020

 • כתב עת מקצועי לפסיכותרפיה - גיליון 1/21
 • שנת 2020 הייתה שנה יוצאת דופן עבור רובנו, בלשון המעטה. סגרים, מחאות ודילמות טיפוליות ריחפו מעל ראשינו בצורה מתמדת, ונאלצנו לא פעם לגלות גמישות, יצירתיות וכושר המצאה, בחדר הטיפול ומחוצה לו. אף על פי שגם אנחנו היינו שמחים להתעורר אל שנה אזרחית חדשה בה איום הנגיף כבר מאחורינו, החלטנו בכל זאת לקחת רגע בכדי להתבונן בכל מה שקרה כאן. 

  אז יצאנו לבדוק מה הכי אהבתם בשנת 2020 והכנו לכם כאן גיליון סיכום של שנה מטלטלת ותכנים מרגשים. • נפתח עם צמד נוצץ במיוחד – ההרצאות המצולמות הנצפות ביותר לשנת 2020. השנה, בחרנו להביא 2 הרצאות מרתקות אשר ניתנו במסגרת קמפוס רפסודה, אחת בעברית ואחת באנגלית. נתחיל עם השיחה מעוררת ההשראה שערך ד"ר ענר גוברין עם האחד והיחיד – ד"ר מייקל אייגן, תחת הכותרת התקפות על טיפול: פסיכותרפיה תחת איום הקורונה. צפיתם בהרצאה בהמוניכם ואנחנו לגמרי מבינים למה.


 • את ההרצאה האהובה השנייה נתנה לא אחרת מאשר פרופ' אסתר כהן שהגיעה לקמפוס רפסודה כדי לשוחח על "טיפול בהורות: מהחוץ פנימה ומהפנים החוצה". אם איך שהוא פספסתן את השיחה הנהדרת הזו שקיימה פרופ' כהן עם ד"ר שרון זיו ביימן וד"ר ענר גוברין, תסמכו עלינו שזה הזמן להשלים או פשוט להתפעל מחדש!


 • נעבור כעת למאמר הנקרא ביותר של שנת 2020, וכשאנחנו אומרים "נקרא ביותר" אנחנו מתכוונים מעל 16,500 גולשים שקפצו לבקר בו – "העברה בימי קורונה" מאת ד"ר מירב רוט. בטקסט שבא בדיוק בזמן ובשפה עשירה וייחודית, הזכירה לנו ד"ר רוט שדווקא בימים מאתגרים ולחוצים עלינו להמשיך ולפרש את יחסי ההעברה כאקט של אהבה ואמון.

  למאמר המלא >>


 • נתקדם הלאה אל כתב העת המקצועי שלנו לפסיכותרפיה, אשר יוצא אליכם מדי שבוע ברשתות החברתיות ובדיוור המקוון (אם אתם עוד לא ברשימה שלנו זה הזמן). הגיליון הנקרא ביותר של כתב העת לשנת 2020 היה – "פסיכותרפיה בימי קורונה ושינויים חיוניים בעבודה הטיפולית". בגיליון תמצאו את מאמריהם הנהדרים של ד"ר ארנון רולניק, ד"ר נעמי אפל, ד"ר חיים וינברג, עדי הירש וד"ר מיכל בן צבי זומר אודות המעשה הטיפולי וההתאמות הנדרשות בו במציאות החדשה.

  למאמר המלא >>


 • לפני שנפרד לגמרי משנת 2020 ומכם, ואחרי לא מעט שנות פעילות של בטיפולנט בשטח, חשבנו שהגיע הזמן להיכרות קצת יותר מעמיקה – לא ככה?

  אז רצינו להזמין אתכם לקרוא קצת עלינו, צוות האתר, ולנצל את ההזדמנות כדי להגיד שנשמח לשמוע מכם. באתר מחכים לכם ולכן צוות עריכת תוכן מקצועי ומסור שילווה אתכם בפרסום מאמרים לקהל הרחב והמקצועי, וצוות ניהול אתר ושירות לקוחות שרק מחכה לסייע לכם לפרסם אצלנו בלוג, עמוד מטפל או ספר חדש שיצא לאור.


 • לסיום, רצינו להגיד תודה לכם הקוראים והקוראות האהובים עלינו! מאחלים לכולנו שנה טובה וקלה יותר, ומבטיחים להמשיך בעשייה גם בתקופות מאתגרות ולא פשוטות כפי שהיו לנו השנה.