תפריט נגישות

אודות

אני פסיכולוג קליני מדריך ופסיכואנליטיקאי מנחה.

אני עוסק למעלה מארבעים שנה בעבודה טיפולית בגישה פסיכודינמית במתכונותיה המגוונות. החל מפסיכואנליזה קלאסית, פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית אינטנסיבית, וטיפולים פסיכודינמיים קצרי מועד ומוגבלים בזמן. כמו כן אני עוסק בטיפולים זוגיים.

החינוך וההכשרה המקצועיים שקבלתי באוניברסיטה העברית בירושלים ובמכון הפסיכואנליטי בירושלים, עצבו את תפיסתי המקצועית הנשענת על שישה יסודות: טיפול, הדרכה, הוראה, מחקר, כתיבה ולמידה מתמדת.

תפיסה זו הביאה אותי לעבודה שעדיין נמשכת במרכז הרפואי "הרצוג" (לשעבר "עזרת נשים") בירושלים למעלה מ-43 שנים, תחילה כמתמחה צעיר, ומזה למעלה כשלושים וחמש שנים כפסיכולוג הראשי.

במקביל אני מלמד באוניברסיטה העברית בירושלים, עמדתי בראש המגמה לפסיכולוגיה קלינית במשך כמה שנים ובמהלך 2 תקופות (בסה"כ כ-8 שנים) . במשך שתים עשרה שנים שימשתי כמנהל מרכז פרויד לחקר הפסיכואנליזה ובמשך 7 השנים האחרונות הופקדה בידי הקתדרה לפסיכואנליזה על שם זיגמונד פרויד עד צאתי לגמלאות.

אני עוסק במחקר בפסיכותרפיה. עבודת הדוקטור שלי הוקדשה לחקר הטיפול הדינמי קצר המוגבל בזמן. במהלך השנים ערכתי והייתי מעורב גם במחקרים בטיפולים בגישות שונות, לרבות הערכת תוצאות של טיפולים פסיכואנליטיים אינטנסיביים בחולים קשים ביותר.

לפני כ-25 שנה התחלתי להתעניין באתיקה ובאתיקה מקצועית של פסיכולוגים ומטפלים. זה התחיל בעיסוק פרקטי כחבר בוועדת האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל, במשך 3 שנים, ולאחר מכן כיו"ר הועדה במשך 7 שנים נוספות. בתקופה זו תכננתי לראשונה קורסים באתיקה מקצועית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית ובמכון הפסיכואנליטי בירושלים. אני חבר המועצה המדעית של המרכז לאתיקה במשכנות שאננים בירושלים, ומנהל אקדמי של תחום אתיקה בפסיכולוגיה במרכז זה. כתבתי וערכתי במשותף שני ספרי יסוד בתחום זה בישראל, ארגני וניהלתי עשרות ימי עיון, כנסים וקורסים מקצועיים באתיקה מקצועית, והשתתפתי בכתיבה ובעדכון של קודים אתיים של הפסיכולוגים בישראל, של החברה הפסיכואנליטית בישראל, של הקבנ"ים בצהל וקוד האתיקה לניסויים מדעיים באוניברסיטה העברית בירושלים.

במהלך שנות עבודתי כתבתי ארבעה ספרים ערכתי לבד ובשיתוף עמיתים שבעה ספרים, וערכתי עריכה מדעית לשלושה ספרים קאנוניים שתורגמו ויצאו לאור בעברית. כל הספרים ספרים מקצועיים ומדעיים.

כמו כן פרסמתי 70 מאמרים בכתבי עת מדעיים, ו 33 פרקים בספרים.

כשהגעתי לגיל פרישה. פרשתי מהאוניברסיטה העברית, ומחלק מתפקידי במרכז הרפואי "הרצוג".

אני עוסק היום בטיפול בגישות הטיפול הפסיכודינמיות שבהן התמחיתי, בהדרכה בתחומים אלה, בייעוץ לאנשי מקצוע ולאנשים מהצבור הרחב בסוגיות, דילמות ועוולות אתיות. אני מלמד ומדריך במסגרת המכון הפסיכואנליטי בירושלים, ומרצה בימי עיון, וביחידות קליניות במוסדות ציבוריים רפואיים.

ניסיון מקצועי

1972 – השלמת תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.
1975 – השלמת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברית
1980 – השלמת קורס תלת שנתי בפסיכותרפיה אנליטית במכון הישראלי לפסיכואנליזה בירושלים
1990 – השלמת תואר שלישי בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברי
1997 - השלמת הכשרה פסיכואנליטית במכון הישראלי לפסיכואנליזה בירושלים
2007 – מינוי כאנליטיקאי מנחה במכון הישראלי לפסיכואנליזה בירושלים.


מאמרים

חברות באגודות וארגונים

1977 הסתדרות הפסיכולוגים בישראל – חבר
1978 – האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה – חבר
1988 – החברה הבינלאומית למחקר בפסיכותרפיה – חבר
1997 – החברה הפסיכואנליטית בישראל – חבר
1997 International Psychoanalytic Association – Member
1997 European Psychoanalytic Federation – Member
2003 – המרכז לאתיקה משכנות שאננים – חבר המועצה האקדמית וראש תחום אתיקה בפסיכולוגיה.
2006- החברה הפסיכואנליטית בישראל – חבר מן המנין

פרסום ספר

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד