תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מאיה ב - 14/03/2021 02:27:20

שלום,
    יש משהו שמאד מציק לי ודי מתוסכלת ואשמח לייעוץ כי אין לי את מי כל כך לשתף ..
    אני בת 26 ונמצאת בזוגיות כרגע כ5 חודשים.
    הייתי רווקה לפני זה 5 שנים.
    כרגע אני בזוגיות עם בחור מדהים, אוהב, תומך, מקשיב ומכיל. על פניו הכל בסדר.
    בתחילת הזוגיות הוא אמר לי שיש לו מאניה דיפרסיה וגם שהכרנו הוא היה במאניה.
    אחרי חודש וחצי נפרדנו כי הוא התנהג כמו ילד בעקבות המאניה, והתנהג תמיד בחוסר אחראיות,בקיצור לא הסתדרנו והוא החסיר ממני המון בזוגיות, ולא רציתי להתפשר אז נפרדנו.
    לאחר תקופה הוא השתנה 360 מעלות, יותר רגוע, יותר שלוו, מבין תומך מכיל ונותן המון אהבה.
    ואז חזרנו ...
    ככל הנראה ירדה לו המאניה והוא חזר לעצמו אך זה מלווה במיני דיכאון, הוא מאד שקט, בקושי מדבר, בקושי יש תקשורת. אם אני לא אדבר, ולא אפתח שיחה זה פשוט לא יקרה.
    פתאום הוא ביישן, חסר ביטחון, לא אסרטיבי, סגור ומופנם.
    אני צריכה להוציא ממנו הכל אם הוא לא מדבר.
    הוא טוען שעכשיו זה מי שהוא, הוא ״האני״ האמיתי,כי כבר לא במאניה.
    אומרים שאם אתה אוהב בן אדם אתה צריך לקבל אותו כפי שהוא ולהיות איתו בכל המצבים בחיים.
    ולאחרונה אני מרגישה ריקנות. מרגישה שמשהו חסר לי, אני לפעמים מסתכלת על זוגות אחרים ומקנאה.
    אני רואה שהבני זוג של בחורות אחרות יותר שמחים, יותר נועזים וגבריים ממנו.
    ובנוסף לפעמים מסתכלת לצדדים על גברים אחרים ומחפשת ריגוש.
    מצד שני הוא כן נותן אהבה, מבין, חם, ועושה המון השתדלויות למעני ועוזר לי בכל דבר שמבקשת ממנו.
    מרגישה שריק לי בפנים, שמשהו חסר לי, שאין לי ריגוש וכיביכול אולי מתגעגעת לרווקות אבל לא באמת כי שהיית ברווקות הייתי רק במרדף אחרי דייטים וכל הזמן בקשרים עם גברים ורק חיפשתי אהבה. ועכשיו מצאתי.
    אבל מרגישה לפעמים לבד, בדידות, וריקנות..
    שוקלת לעשות צעד ואולי לקחת הפסקה,או להפרד.
    אבל מצד שני מפחדת שאולי אני מפסידה כי יש בו תכונות ומידות טובות ואנחנו מאד מסתדרים.
    (ועדיין כלום לא בטוח איתו כי פתאום יכולה להתעורר אצלו המאניה)
    בכל מקרה, ממש מפריע לי כי אני לא אמורה להרגיש ככה
    אין לי עם מי לשתף את תחושותיי.. כי אין לי חברות טובות שאני פתוחה איתן כולן ביקורתיות ושיפוטיות...
    אשמח לעזרה ולייעוץ.. תודה רבה!

תשובה: ריקנות בזוגיות עם אדם עם מאניה דפרסיה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 15/03/2021 08:58:32

שלום מאיה.

הבחירה להכנס לקשר עם אדם המתמודד עם הפרעה נפשית היא אכן בחירה שיש בה מורכבות וטבעי שמתעוררות מולה שאלות והתלבטויות, ובפרט בשלב מוקדם כ"כ של הקשר. עם זאת, נשמע מהדברים שאת מתארת שלב הדילמה שלך לא נעוץ בהכרח בהיבט זה אלא דווקא בהיבטים הנוגעים יותר אלייך- לקשייך, צרכייך וכמיהותייך בתחום הזוגי. לאור זאת, נשמע לי שאת יכולה להיתרם מטיפול פסיכולוגי (בגישה פסיכודינמית) שיציע מרחב להתבוננות, חקירה ועיבוד של התחושות וההתלבטויות שאת מתארת, ומשמעותן בעולמך הפנימי. נדמה לי שתהליך מסוג זה יוכל לסייע לך הן סביב הדילמה הנוכחית והן באופן רחב יותר.

ליטל

בנוסף, תוכלי לקרוא עוד על מאניה דפרסיה כאן

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת