תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

דילמות הוריות עם מתבגרים

מרצה:
חלי ברק שטיין וד"ר שרון זיו ביימן
06/08/2020

תקופת ההתבגרות מציבה בפני מתבגרים משימות לא פשוטות כמו חיפוש אחר זהות, שאיפה לעצמאות ולנפרדות מההורים, פיתוח סגנון חשיבה ייחודי, קבלת החלטות גורליות שישפיעו על עתידם המקצועי והתמודדות עם שינויים התפתחותיים, הורמונאליים, פיזיים ומיניים המעוררים מתחים רגשיים רבים. בהתאם לכך, גם ההתמודדות של ההורים עם ילדיהם המתבגרים היא מורכבת וקשה כמעט תמיד, אך בתקופת הקורונה היא הופכת מסובכת ומאתגרת עוד יותר; השגרה מתערערת, מסגרות משתנות, פעילויות רבות אינן אפשריות יותר וחרדת בריאות מרחפת מעל הראש של כולנו. ההורים נאלצים להתמודד עם מתבגרים מסוגרים בתוך הבית אשר מעבירים זמן רב מול המסכים, הופכים יום ללילה ולעיתים מפגינים תסכול, חרדה וייאוש.

השיחה מציעה להורים שמתמודדים עם דילמות רבות, כלים מעשיים להתמודדות עם קונפליקטים מול מתבגרים באופן כללי ובתקופת הקורונה בפרט. נעסוק בשאלות כמו, מהם האתגרים המאפיינים את גיל ההתבגרות? מה ההבדל בין התמודדות בשגרה לבין התמודדות בזמן משבר כמו מגיפת הקורונה? כיצד ניתן לקדם דיאלוג? מה בין שימת גבולות לבין שמירה על טיב היחסים? כיצד להתמודד עם היעדר שליטה? מהו הדיבור הפנימי שעל ההורים לאמץ בכדיי להתמודד עם תחושות כמו זעם ועלבון? כיצד ניתן לבלום את הסלמת הקונפליקטים? וכיצד לעודד מתבגרים לקחת אחריות על גורלם? 

כל אלו ועוד, כאן באולפן בטיפולנט.

חלי ברק שטיין – פסיכולוגית חינוכית מומחית ומנחת קבוצות. מומחית בגישת החוויה הסומאטית (Somatic Experience, SE). מטפלת בילדים הורים וזוגות, ומלווה מערכות חינוכיות.   מחברת הספרים 'בגובה העיניים', 'תקשיבו לי רגע' ו'כשהילדים יוצאים מהבית', מנהלת אתר להורים ואנשי  מקצוע: www.helibarak.com 

ד"ר  שרון  זיו  ביימן – פסיכולוגית קלינית, חברת סגל וראש "מכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה" בביה"ס למדעי ההתנהגות, במכללה האקדמית תל אביב-יפו. שותפה ב"קבוצת שיח מכון לפסיכותרפיה התייחסותית". חוקרת את מערך היחסים בין התערבויות המטפל, לקשר הטיפולי ולתוצאות הטיפול. מטפלת במבוגרים ובזוגות.

אנשי מקצוע ומכונים