תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שרה יעקובי ב - 03/12/2020 21:56:39

בעלי, בן 75, סוכרתי מגיל 14. בעשור האחרון מתמודד עם כל סיבוכי המחלה: קטוע רגליים, כמעט עיוור, אי ספיקת כליות, בעיות המטולוגיות, לחץ דם גבוה, בעיות בעיכול וכאבים ועוד. מצבו הנפשי מתדרדר במקביל להתדרדרות הפיזית, כולל חרדות ובכי. מאז הקורונה לא יוצא כמעט מהבית למעט נסיעות רפואיות. שנים אני נזהרת לא ליפול נפשית גם אני. לאחרונה אני מרגישה שאני כבר לא כל כך מצליחה. התחלנו לחשוב שאולי קנאביס יכול להקל עליו - פיזית וגם נפשית, אבל איננו יודעים למי וכיצד לפנות. במקביל אנו מעוניינים לערב פסיכולוג רפואי. יש לנו המלצה על מישהו שגר לא רחוק. אבל הבנו שזה טיפול יקר.
    1. האם קנאביס אכן יכול להועיל ומאיפה בכלל מתחילים?
    2. האם יש גוף שאפשר לפנות אליו לעזרה במימון הטיפול הפסיכולוגי?
    מקווה שתענו לי בהקדם. תודה.

תשובה: פניה לפסיכולוג רפואי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 06/12/2020 18:14:35

שלום שרה.

אכן נשמע ששניכם מתמודדים עם מצב לא פשוט, בתוך מציאות לא פשוטה, ואני חושבת שבהחלט כדאי לחפש אחר עזרה מקצועית. כצעד ראשון אני מציעה לפנות להתייעצות דווקא עם פסיכיאטר אשר יוכל להציע טיפול תרופתי/ טיפול באמצעות קנאביס (ניתן לפנות דרך קופ"ח כדי לצמצם עלויות). השפעתם של טיפולים תרופתיים בדרך כלל מהירה יותר מאלו של הטיפול הפסיכולוגי, ובמצב שאת מתארת נשמע לי שכדאי לאפשר הקלה מהירה ככל האפשר. במקביל, אני מציעה לכל אחד מכם לפנות לקבלת שיחות טיפוליות דרך קופת החולים- כעת מרבית הקופות מציעות 3 מפגשי טיפול ללא עלות, לאור משבר הקורונה, ואני מאמינה ששניכם תוכלו להיעזר במפגשים אלו לקבלת תמיכה ראשונית, ולחשיבה על ההתערבות הטיפולית המתאימה לכם לטווח הארוך. 

במידה וזה הכיוון שיראה נכון, תוכלי לחפש טיפול פסיכולוגי מוזל בעמוד הבא

כתבי אם תרצי מחשבה והכוונה נוספת,

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה