תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י תמר ב - 25/10/2020 01:30:50

שמי תמר אני אמא של נמרוד בן 21
    נמרוד התמוטט בצבא במהלך שירות קרבי, כשהיה בן. 19 ברקע היה שימוש בגראס. הוא אושפז בתל בשומר לתקופה קצרה ולאחריה נכנס לתוכנית בכפר איזון של חמישה חודשים. מתום התקופה חזר הביתה ואנו כבר כשנה בבית בליווי פסיכיאטר ופסיכולוג,עם הרבה עליות וירידות במצב הבריאותי . בחודשיים האחרונים חזר התקף פסיכוטי והתחלנו שינוי תרופתי .
    התרופות מטפלות בקולות אבל מכבות את נמרוד, מרדימות, מבלבלות ,הוא סובל מאוד וסובל מחוסר מוטיבציה אין יכולת ריכוז או מיקוד
    האם אילו החיים שמחכים לו?
    מחפשת להתייעץ לגבי גישות טיפול אחרות
    אשמח שתחזרו

תשובה: סכיזופרניה ומענה ללוקה בה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 27/10/2020 21:25:55

שלום תמר.

סכיזופרניה היא הפרעה מגוונת ובעלת מופעים שונים מאוד ובמובן זה, השפעתה על איכות החיים שונה מאוד מאדם לאדם, ומשתנה גם בהתאם לטיב הטיפול ושיתוף הפעולה עמו. נמרוד מתאושש כעת ממשבר פסיכוטי שהוא חוויה שמטלטלת את כל המערכת הנפשית-נוירולוגית, ויש סיכוי סביר שהאיזון התרופתי האידיאלי עבורו טרם נמצא- לעתים לוקח זמן רב להתאים את התרופה והמינון המדויקים שמאזנים בין הפחתת הסימפטומים לבין שמירה על החיות. מעבר כך, אני אמנם מתקשה להמליץ על טיפול ספציפי ללא הכרות אישית, אבל נשמע לי שכדאי מאוד לשלב בין טיפול תרופתי לבין טיפול פסיכולוגי. נמרוד עבר שבר משמעותי בחייו, תפקודו ותפיסתו את עצמו ומעבר לטיפול סימפטומטי חשוב מאוד שיעזר גם בפסיכותרפיה שתסייע לו לצלוח את השינויים האלו ולשמר את החיבור לעצמו, לחייו ולקשריו החברתיים. אני מציעה לפנות הן לפסיכיאטר המטפל והן לצוות כפר איזון אשר מכירים טוב יותר את מצבו וצרכיו של נמרוד ולבקש מהם המלצות ספציפיות לטיפול מתאים. מעבר לכך, אני יכולה רק לשער שגם את ושאר בני המשפחה חווים טלטלה עצומה, ומתמודדים עם דאגה, תסכול וכאב רב. לכן, אני מציעה לבדוק גם האם אתם זקוקים למענה טיפולי שילווה אתכם בהתמודדות. למשל, ניתן לפנות למרכז מיל"ם- מרכז למשפחות מתמודדים עם הפרעות נפש.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
מרכז אתרוג