תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רונן ב - 03/10/2020 21:52:00

איך ניתן לטפל במחשבות שמטרידות ומציקות מבוקר עד לילה לגבי נושא מסויים. כל היום אני בחשיבה אובססיבית לגבי בעיה אסטתית ולא מצליח להרפות וזה גורם לי ללחץ וחרדה. הסביבה הקרובה לא מתייחסת להרגשה שלי ואומרים שאני מגזים. ואני יודע שאני מגזים. זה נראה לי אכן לא הגיוני לחשוב על משהו כל רגע ביום מבלי להרפות וחוסר סבלנות לדברים אחרים. איך מטפלים ? האם יש טיפול און ליין בנושא ? איזה כלים יש להפחתת לחץ ומחשבות שכבר זמינים ברשת ?

תשובה: מחשבות מציקות שגורמות ללחץ וחרדה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 04/10/2020 16:39:58

שלום רונן.

מחשבה אובססיבית אינה "הגזמה" אלא מהווה בדרך כלל ביטוי להיבט רגשי לא מודע אשר האדם עדיין אינו מסוגל לתת לו מילים ולהבין את משמעותו. לאור האינטנסיביות של המחשבה והסבל אשר נשמע שהיא גורמת לך, אני ממליצה לפנות בהקדם אל טיפול פסיכולוגי- חשיבה אובססיבית נוטה להתקבע ולכן מוטב לטפל בה מוקדם ככל האפשר. ניתן לפנות אל טיפול קוגניטיבי התנהגותי שהוא טיפול ממוקד וקצר מועד הנחשב ליעיל ביותר בטיפול בחשיבה אובססיבית, או אל טיפול דינמי אשר יכול להיות ממושך יותר משמעותית, אך מסייע בהתבוננות מעמיקה בגורמים שבבסיס המחשבה האובססיבית. אני מתארת לעצמי שתוכל למצוא טיפול אונליין בשתי הגישות הטיפוליות.

ליטל

תוכל למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
יעל רייף סולומון

יעל רייף סולומון

חיפה
לימור קופר

לימור קופר